پنجشنبه، ۰۸ خرداد ۹۳ - ۰۵:۴۲

ˈمحسن صالحی نیاˈ روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از کارخانه های صنعتی فعال شهرستان تویسرکان به خبرنگار ایرنا گفت: در دو ماه ابتدایی…

ˈمحسن صالحی نیاˈ روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از کارخانه های صنعتی فعال شهرستان تویسرکان به خبرنگار ایرنا گفت: در دو ماه ابتدایی سال جاری، تولیدات داخلی در بخش خودرو نسبت به مدت مشابه سال گذشته تقریباً از رشد 70 درصدی برخوردار بوده است.

صالحی نیا ادامه داد: به دنبال این هستیم که میزان تولید خودرو در صدمین روز از سال جاری به میزان تولید خودرو در شش ماهه سال گذشته برسد.

وی با اشاره به اوضاع عمومی بازار خودرو اضافه کرد: قیمت گذاری خودروها با توجه به قیمت انرژی، منابع اولیه و دستمزدها تابع شرایط خاصی است که به طور قطع با افزایش تولید و عرضه، قیمت خودرو نیز به سمت تعادل حرکت می کند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در همین راستا، اجرای دقیق قانون هدفمندی یارانه ها به خودی خود موجب تخصیص اعتبارات بیشتر و رونق بیش از پیش بخش تولیدات صنعتی خواهد شد.

صالحی نیا افزود: قانون، بخشی از منابع حاصل از هدفمندی یارانه ها را به بهبود فضای عمومی بخش تولید، تامین سرمایه در گردش واحدهای صنعتی و بازسازی و نوسازی کارخانه ها اختصاص داده است.

وی تصریح کرد: اکنون فضای خوبی به وجود آمده است که با اختصاص اعتبارات مورد نیاز به بخش تولید از محل اجرای قانون هدفمندی یارانه ها، مقوله حمایت از تولیدات صنعتی با توان بیشتری دنبال شود.

صالحی نیا اظهار داشت: بسیاری از کارخانه های صنعتی مناطق مختلف کشور مانند تویسرکان از قابلیت های خوبی در بخش صنعت برخوردار هستند که هنوز برای بهره وری حداکثری از قابلیت های خود به کار بیشتری نیاز دارند.

وی خاطرنشان ساخت: باید به نسبت پیشرفت های عمومی در دیگر حوزه های اقتصادی به بهبود وضعیت تولید، ارزش افزوده و صادرات داخلی بیندیشیم.

7531/ 551 ** 1551

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.