جمعه، ۲۷ تیر ۹۳ - ۰۳:۵۳

به گزارش ایرنا، ˈعلی یزدانیˈ روز پنجشنبه در نشستی با مسوولان سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی در مشهد افزود: صاحبان واحدهای…

به گزارش ایرنا، ˈعلی یزدانیˈ روز پنجشنبه در نشستی با مسوولان سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی در مشهد افزود: صاحبان واحدهای تولیدی باید شیوه های جدید اتخاذ کنند و افزایش بهره وری، کاهش قیمت تمام شده و ارتقای تکنولوژی ساخت را مد نظر قرار دهند.

وی تاکید کرد: آمار و اطلاعات واحدهای تولیدی استان خراسان رضوی باید به طور دقیق و به موقع به وزارتخانه انتقال داده شود تا در تصمیم گیریها و سیاستگذاریها مورد استفاده قرار گیرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی نیز در این نشست به تشریح عملکرد حوزه صنعت استان در سه ماه نخست امسال پرداخت.

ˈراضیه علیرضاییˈ با یادآوری این نکته که بیش از 95 درصد صنعت خراسان رضوی متعلق به بخش خصوصی است، گفت: در سه ماه نخست امسال 64 فقره پروانه بهره برداری صنعتی با سرمایه گذاری هزار و 919 میلیارد ریال در صنعت استان صادر شده است.

وی افزود: طرحهای مزبور شامل تولید محصولات کانی غیرفلزی، محصولات غذایی و آشامیدنی، محصولات لاستیکی و پلاستیکی می باشد که در شهرستانهای مشهد، سبزوار، چناران و خواف به بهره برداری رسیده و زمینه اشتغال مستقیم را برای دو هزار و 938 نفر فراهم کرده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: طی سه ماه اول امسال با صدور 253 مجوز تاسیس صنعتی و طرح توسعه برای سرمایه گذاران بخش خصوصی موافقت شد.

علیرضایی با بیان اینکه جوازهای صادره مربوط به شهرستانهای مشهد، چناران، قوچان، نیشابور، تربت حیدریه و سبزوار بوده است، افزود: در صورت بهره برداری از ین طرحها، امکان 10 هزار و 41 میلیارد ریال سرمایه گذاری صنعتی و اشتغالزایی مستقیم برای پنج هزار و 35 نفر فراهم می شود.

وی اظهار کرد: جوازهای صادره شامل محصولات غذایی و آشامیدنی، محصولات فلزی فابریکی، تجهیزات و ماشین آلات، محصولات کانی غیرفلزی، محصولات لاستیکی و پلاستیکی می باشد./2

7489 /664

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبير:
newsroom@irna.ir

تماس بی واسطه با مسئولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.