جمعه، ۲۷ تیر ۹۳ - ۰۳:۳۳

به گزارش ایرنا، ˈعلی یزدانیˈ روز پنجشنبه در نشستی با مسوولان سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی در مشهد افزود: صاحبان واحدهای…

به گزارش ایرنا، ˈعلی یزدانیˈ روز پنجشنبه در نشستی با مسوولان سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی در مشهد افزود: صاحبان واحدهای تولیدی باید شیوه های جدید اتخاذ کنند و افزایش بهره وری، کاهش قیمت تمام شده و ارتقای فناوری ساخت را مد نظر قرار دهند.

وی تاکید کرد: آمار و اطلاعات واحدهای تولیدی استان خراسان رضوی باید به طور دقیق و بموقع به وزارتخانه انتقال داده شود تا در تصمیم گیریها و سیاستگذاریها مورد استفاده قرار گیرد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: بیش از 95 درصد صنعت خراسان رضوی متعلق به بخش خصوصی است.

ˈراضیه علیرضاییˈ گفت: سه ماه نخست امسال 64 فقره پروانه بهره برداری صنعتی با سرمایه گذاری هزار و 919 میلیارد ریال در صنعت استان صادر شده است.

وی افزود: طرح های مزبور شامل تولید محصولات کانی غیرفلزی، محصولات غذایی و آشامیدنی، محصولات لاستیکی و پلاستیکی می باشد که در شهرستان های مشهد، سبزوار، چناران و خواف به بهره برداری رسیده و زمینه اشتغال مستقیم را برای دو هزار و 938 نفر فراهم کرده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: سه ماه نخست امسال با صدور 253 مجوز تاسیس صنعتی و طرح توسعه برای سرمایه گذاران بخش خصوصی موافقت شد.

علیرضایی با بیان اینکه جوازهای صادره مربوط به شهرستانهای مشهد، چناران، قوچان، نیشابور، تربت حیدریه و سبزوار بوده است، افزود: در صورت بهره برداری از ین طرحها، امکان 10 هزار و 41 میلیارد ریال سرمایه گذاری صنعتی و اشتغالزایی مستقیم برای پنج هزار و 35 نفر فراهم می شود.

وی اظهار کرد: جوازهای صادره شامل محصولات غذایی و آشامیدنی، محصولات فلزی فابریکی، تجهیزات و ماشین آلات، محصولات کانی غیرفلزی، محصولات لاستیکی و پلاستیکی است./2

7489/664/330

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبير:
newsroom@irna.ir

تماس بی واسطه با مسئولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.