پنجشنبه، ۰۱ آبان ۹۳ - ۰۱:۰۶

به گزارش خبرنگار مهر، سید عباس صالحی صبح پنج­شنبه در دومین روز از گردهمایی مدیران‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سراسر کشور در تبریز…

به گزارش خبرنگار مهر، سید عباس صالحی صبح پنج­شنبه در دومین روز از گردهمایی مدیران‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سراسر کشور در تبریز با بیان اینکه فرهنگ کشور فقط تهران نیست و استفاده از ظرفیت های فرهنگی استانی از اولویت های وزارت است، افزود: بستر قابل اعتنای فرهنگی در وزارت ارشاد وجود دارد که توجه و بهره مندی از این ظرفیت‌ها می تواند راهگشای امور و مسؤولیت های خطیر حوزه فرهنگی کشور باشد.

وی همچنین با تاکید بر اینکه باید هم اندیشی در مسایل فرهنگی به صورت ملی باشد، ادامه داد: یکی از ایراداتی که در عرصه فرهنگی در گذشته وجود داشت، این بود که مرکزنشینان برای مسائل فرهنگی کل کشور تصمیم می گرفتند.

صالحی همچنین در ادامه به محورهای برگزاری این نشست اشاره کرد و گفت: نشست‌های تخصصی این همایش دو روزه با تمرکز به حل مسائل و نگاهی به ظرفیت های فرهنگی برگزار خواهد شد که سعی داریم مقدماتی برای نشست‌های بعدی در جهت نهایی کردن رویکردها و تسهیل امور داشته باشیم.

وی سپس از اتصال ظرفیت های فرهنگی استانها به پایتخت و ضرورت تعامل سراسری در مسائل فرهنگی تاکید کرد و اظهار داشت: فرهنگ به عنوان صنعت و هویت شناخته شده است که امروز نیازمند نگرش همزمان صنعتی و هویتی به فرهنگ ضرورت دارد.

تشکیلات ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان‌ها باز تعریف شود

استاندار آذربایجان شرقی نیز در ادامه این نشست با تاکید بر اینکه تشکیلات ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان‌ها باز تعریف شود، گفت: توسعه و ترویج فرهنگ، آداب و رسوم و زبان در سند تدبیر و توسعه استان مورد توجه جدی قرار گرفته است و باید ایجاد امید و نشاط دربین اهالی فرهنگ و هنر را از ضروریات دانست.

اسماعیل جبارزاده با بیان اینکه مدیران اجرایی دولت نیازمند شیوه کار فرهنگی نوین هستند، گفت: هم اکنون در تمامی شهرهای آذربایجان شرقی شاهد برگزاری نشست‌ها، برنامه‌ها و فعالیت های مختلف فرهنگی هستیم که عامل مهمی در ایجاد نشاط فرهنگی در استان شده است.

وی با بیان اینکه برگزاری این نشست ها و هماهنگی مدیران فرهنگی در کشور ضروری است، ادامه داد: خروجی برگزاری چنین نشست هایی می تواند شیوه‌ نامه ای موثر و پربازده برای انجام رسالت فرهنگی در سراسر کشور ارایه دهد.

جبارزاده همچنین با اشاره به اینکه اگر متولیان فرهنگی یکدل و هم‌صدا نباشند، خروجی فعالیت های فرهنگی آنگونه که باید و شاید مطلوب نخواهد بود، اظهار داشت: رسالت امروز متولیان فرهنگی جامعه بسیار حساس است و باید زمینه برای رشد و تعالی هنرمندان مستعد تمام استان های کشور فراهم شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.