شنبه، ۱۰ خرداد ۹۳ - ۰۵:۵۷

نصرالله جهانگرد شامگاه جمعه در آیین پایانی نمایشگاه فن آوری های نو و پیشرفته در تبریز اظهار کرد: مبارزه و کاهش فقر و…

نصرالله جهانگرد شامگاه جمعه در آیین پایانی نمایشگاه فن آوری های نو و پیشرفته در تبریز اظهار کرد: مبارزه و کاهش فقر و بیکاری در جامعه با توسعه بدست می آید و مدیریت درست و بکار بردن تکنولوژی های نو راهکار راهبردی برای این مبارزه است.

وی افزود: توسعه بسترهای اشتغال برای تحصیل کرده ها که بیشترین تعداد جوانان و بیکاران را تشکیل می دهند، از جمله اهداف دولت است .

جهانگرد گفت: دولت باید با بازارسازی تسهیلات ایجاد کند تا کارآفرینان در بازار کار فعالیت کرده و سهم مناسبی داشته باشند و بر این اساس به دنبال توسعه بازار برای کارآفرینان هستیم.

دبیر شورای عالی فناوری اطلاعات کشور خاطرنشان کرد: کسب و کار باید در جامعه افزایش یابد و ساز و کارهایی برای انجام این کار باید پیش بینی شود.

جهانگرد همچنین تاکید کرد: نوآوری هایی که بلافاصله منجر به نتیجه شده و در بازار تولید و به ثروت تبدیل شود، بسیار ارزشمند است و باید این زنجیره در کشور تقویت و کوتاهتر شود.

مدیر اجرایی نمایشگاه و مدیر کل پژوهش و آموزش استانداری آذربایجان شرقی نیز در این آیین گفت: روزانه پنج هزار نفر از نمایشگاه فن آوری در تبریز دیدن کردند.

علی جهانگیری افزود: در مدت برگزاری این نمایشگاه 35 تفاهم نامه تجاری سازی امضا شد.

دومین نمایشگاه فناوری های نو و پیشرفته در تبریز با ارایه 590 طرح فناورانه در 125غرفه در مدت سه روز در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تبریز برگزار و شامگاه /جمعه/ به پایان رسید.

هدف از برپایی این نمایشگاه بستر سازی برای تکمیل چرخه علم تا فناوری و فناوری تا تجاری سازی و نیز شناسایی توانمندی های علمی و پژوهشی و فناوری استان وزمینه سازی برای توسعه صادرات دانش فناوری و تقویت و توسعه شرکت های دانش بنیان است.

همچنین در حاشیه برپایی این نمایشگاه نشست های تخصصی و کارگاه های آموزشی با موضوعات مختلف در حوزه پژوهش و فناوری از قبیل نانوفناوری و صنعت، تبدیل ایده به محصول، مالکیت فکری، موفقیت و شکست شرکت های دانش بنیان و ارزش گذاری فناوری برگزار شد.

برپایی شش کارگاه مهارتی کشت بافت، مکاترونیک، ابزار دقیق، بازرسی جوش، BMS و رباتیک از دیگر برنامه های جنبی این نمایشگاه بود.

7223/587

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *