جمعه، ۱۴ شهریور ۹۳ - ۰۷:۲۷

معاون پارلمانی رییس‌جمهور گفت: امروز آرامش سیاسی خوبی در کشور حاکم شده است. به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، حجت…

معاون پارلمانی رییس‌جمهور گفت: امروز آرامش سیاسی خوبی در کشور حاکم شده است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، حجت السلام‌والمسلمین مجید انصاری در سخنرانی پیش از خطبه‎های نماز جمعه این هفته شهرستان سبزوار با بیان اینکه اتحاد بین قوا افزایش یافته است، اظهار کرد: خوشبختانه این اتحاد موجب بروز آرامش در حکومت، مردم و جامعه شده که مورد تایید مقام معظم رهبری نیز هست.

وی با اشاره به اینکه دولت به دنبال ایجاد ثبات اقتصادی، توسعه تولید و صنعت در کشور است، تصریح کرد: دولت همه منابع را در راه خدمت به مردم به کار گرفته، اما منابع کشور محدود و نیازها بسیار فراوان است، در این زمینه دولت نیازمند به همت مردم و سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاران است.

معاون پارلمانی رییس‌جمهور با بیان اینکه مطالبات شهرستان‌های استان خراسان رضوی در جلسه هیئت دولت بررسی می‌شود، افزود: ما به عنوان نمایندگان دولت مطالبات را جمع کرده و به رئیس‌جمهور ابلاغ می‌کنیم، تصمیمات در جلسه هیئت دولت بررسی می‌شود.

انصاری‌ تاکید کرد: مقرر شده تا برای امکانات ملی و منطقه‌ای استان تصمیماتی گرفته شود و اولویت‌ها بر مبنای مشکلات و نیازهای باشد تا در یک زمان قابل قبول این امر میسر شود.

وی با بیان اینکه دولت گذشته اعتبارات را در طرح‌ها و پروژه‌های زیادی توزیع کرده است، ادامه داد: امکانات و منابع کشور محدود است و متاسفانه به بسیاری از این پروژه‌ها تخصیص‌های پنج درصدی، 10 درصدی و 20 درصدی داده شده که اگر با همین روند پیش برویم به زمان زیادی جهت تکمیل آنها نیازمندیم.

این عضو هیات دولت با بیان اینکه در برخی استان‌ها پروژه‌هایی اجرا شده که بیش از 27 سال از مدت کلنگ زنی آن‌ها می‌گذرد، تصریح کرد: طرح برکت از طرح‌هایی است که 17 سال قبل در سفر مقام معظم رهبری به خوزستان مورد تصویب قرار گرفته بود که متاسفانه این طرح عظیم اقتصادی که هم برای استان خوزستان و هم کشور مفید و موثر است نیمه تمام مانده است.

معاون پارلمانی رییس جمهور با اشاره به اینکه کثرت پروژه‌های اجرایی در مدت اخیر باعث شده تا این طرح مورد غفلت واقع شود، افزود: با عنایت رئیس جمهور و اختصاص بودجه‌، وزیر جهاد کشاورزی مامور به اجرای این طرح شده است.

وی افزود: سیاست دولت تدبیر و امید بر این است تا در استان‌های دیگر نیز پروژه‌های این چنینی هرچه سریع‌تر به مرحله اجرا برسد.

انصاری مشکل کشور را پس از تورم، رکود صنایع و تولید دانست و اظهار کرد: متاسفانه امروز به دلیل مدیریت مالی نادرست در کشور و نقدینگی زیاد، بسیاری از کارخانه‌ها و واحدهای صنعتی کشور تعطیل شده و تنها 20 یا 30 درصد از ظرفیت‌های صنعتی کشور فعال هستند.

معاون پارلمانی رییس‌جمهور با بیان اینکه دولت در زمینه مهار تورم گام‌های موثری برداشته است، خاطرنشان کرد: خوشبختانه تورم 44 درصدی امروز به 23 درصد رسیده و طرح تحول نظام سلامت علی‌رغم مشکلات مالی فراوان برای رفاه حال شهروندان ایرانی در حال اجرا است، در این راستا بیش از پنج میلیون دفترچه بیمه صادر شده است.

این عضو هیات دولت ادامه داد: دولت گام‌های موثری در حوزه سیاست خارجی برداشته است، امروز مردان دیپلماسی ما با یک مجاهدت جهادگونه از حقوق ملت ایران دفاع می‎کنند و خوشبختانه تحول بزرگی در حوزه سیاست خارجی رخ داده است و ایران تبدیل به امن‌ترین نقطه در خاورمیانه و منادی صلح در این منطقه شده است.

وی در ادامه به نقش جمهوری اسلامی ایران در منطقه، حوادث سوریه و عراق اشاره کرد و گفت: به برکت جمهوری اسلامی ایران امروز دولت عراق به ثبات رسیده و نیروهای تکفیری داعش نیز در حال خروج از این کشور و در معرض نابودی کامل هستند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *