دوشنبه، ۰۵ خرداد ۹۳ - ۰۷:۵۲

ˈفرزاد خونجوشˈ روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: جمعیت هلال احمر استان در راستای وظایف سازمانی خود خدمات مختلف درمانی…

ˈفرزاد خونجوشˈ روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: جمعیت هلال احمر استان در راستای وظایف سازمانی خود خدمات مختلف درمانی و واکسیناسیون را برای زائران حج تمتع، عمره و عتبات عالیات ارائه می دهد.

وی اضافه کرد: این معاینات از دیروز (شنبه) برای زائرین حج تمتع آغاز شده و برای انجام معاینات و واکسیناسیون باید از درمانگاه هلال احمر خدمات بگیرند.

خونجوش ادامه داد: سه پزشک در استان معاینات پیش از اعزام زائران حج تمتع سال 93 را بر عهده دارند.

وی اظهار داشت: درمانگاه هلال احمر در کنار معاینات پزشکی و واکسیناسیون زائران روزانه خدمات مختلفی را از سوی پزشکان عمومی و متخصص خود در شاخه های مختلف، فیزیوتراپی و دندانپزشکی به شهروندان ارائه می دهد.

این مسوول خاطرنشان کرد: در سال گذشته 13 هزار و 24 نفر از خدمات درمانی درمانگاه هلال احمر، دو هزار و 66 نفر از خدمات فیزویوتراپی استفاده و واکسیناسیون 15هزار و 366 نفر از زائران نیز در این درمانگاه انجام شد.

حونجوش، از اجرای مانور درمان اضطراری در یکی از روستاهای استان سمنان خبر داد و افزود: تیم بهداشت و درمان اضطراری جمعیت هلال احمر استان اواخر اردیبهشت ماه امسال با برگزاری این مانور که روز در روستای محروم لاسجرد استان سمنان اجرا شد 165 ویزیت پزشکی و هفت ویزیت مامایی انجام و آموزشهایی از جمله بهداشت محیط، تغذیه، بهداشت روان و بهداشت مادر و کودک را به روستاییان ارائه کرد.

معاون درمان و توانبخشی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین افزود: در این برنامه سه پزشک عمومی، سه پرستار، یک نفر ماما و تکنسین بهداشت محیط، تغذیه، روانشناسی و دارویی جمعا به تعداد 11 نفر حضور داشتند.

7388/616

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *