دوشنبه، ۱۹ خرداد ۹۳ - ۰۵:۱۱

بهترین شیوه  برای تشخیص زود هنگام سرطان سینه  معاینه منظم سینه با شیوه ماموگرافی است. در تشخیص زودهنگام، شانس موفقیت معالجه  زیادتر است….

saratene sine  معاینه منظم پستان چه مزیتی دارد؟

بهترین شیوه  برای تشخیص زود هنگام سرطان سینه  معاینه منظم سینه با شیوه ماموگرافی است. در تشخیص زودهنگام، شانس موفقیت معالجه  زیادتر است.

بر اساس نتایج تحقیقات گسترده در این مورد، غربالگری (معاینه) دوره‌ای پستان به کاهش ۱۵ درصدی خطر مرگ ناشی از سرطان پستان می‌انجامد . اما غربالگری همانگونه که به نجات زندگی کمک می کند معایب بالقوه ای نیز دارد.

تشخیص زودهنگام سرطان از طریق معاینه دوره‌ای پستان

در زنانی که معاینه پستان انجام می‌دهند بیشتر سرطان ها در مراحل ابتدایی یعنی زمانیکه شانس خوبی برای معالجه موفقیت آمیز وجود دارد ، تشخیص داده می شوند. در انگلستان، بیش از نیمی از سرطان‌های تشخیص داده شده در خلال غربالگری، در مراحل بسیار ابتدایی، هنگامی که [توده‌های سرطانی] کوچک هستند و به غدد اطراف پستان سرایت نکرده اند، تشخیص داده شده‌اند.

نجات زندگی بیماران از طریق معاینه پستان

بالغ بر ۱۹ میلیون زن در طی برنامه معاینه پستان که از سال ۱۹۸۸ در انگلستان آغاز شد، غربالگری پستان را انجام دادند که به تشخیص بیش از ۱۱۷۰۰۰ مورد سرطان منجر شد.

یک گزارش در سال ۲۰۰۶ توسط  کمیته مشورتی معاینه سرطان پستان نشان داد که انجام معاینه موجب نجات زندگی سالانه ۱۴۰۰ نفر در انگلستان شده است. تحقیقات انجام شده توسط انجمن بین‌المللی تحقیقات سرطان نشان می دهد که از هر ۵۰۰ زن که معاینه پستان انجام می دهند یک نفر از مرگ نجات پیدا می‌کند .

زنانی که معاینه‌های پستان را انجام می‌دهند ، ریسک مرگ بر اثر سرطان پستان را در خود کاهش می‌دهند.

امکان جراحی حفظ پستان

در زنانی که معاینه پستان (غربالگری) انجام می‌دهند، احتمال تشخیص زودهنگام سرطان خیلی بیشتر است. این مطلب به این معنا است که شانس اینکه غده سرطانی کوچک باشد و به جای عمل جراحی برداشتن کل پستان (مستکتومی ، عمل جراحی برداشت توده (لامپکتومی) سرطانی انجام شود زیاد است. در یک مقایسه میان سرطان های تشخیص داده شده از روش غربالگری و سایر سرطان‌های پستان نشان داده شد که حدود ۷ نفر از ۱۰ نفر (۷۰%) زنانی که با انجام غربالگری، سرطان پستان آنها تشخیص داده شده با حفظ پستان درمان شده اند که این میزان در زنانی که خارج از برنامه غربالگری سرطان آنها مشخص شده  ۵۵% می باشد.

منبع-http://iranpink.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.