چهارشنبه، ۰۶ آذر ۹۸ - ۰۸:۳۲
معبد سیک ها

معبد سیک ها یا معبد گورودوارا (Gurudwara) امروزه در حالی تبدیل به یکی از جاذبه های گردشگری هند شده که این معبد در…

معبد سیک ها یا معبد گورودوارا (Gurudwara) امروزه در حالی تبدیل به یکی از جاذبه های گردشگری هند شده که این معبد در شهر دهلی واقع شده است و برای بازدید از آن باید از قوانین خاصی پیروی کنید. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

معبد سیک ها در نزدیک ایستگاه مترو استادیوم شیواجی (Shivaji Stadium) در شهر دهلی واقع شده و همچون قصر سلطنتی میسور از جاذبه های گردشگری هند به شمار می آید.

معبد سیک ها همچون بسیاری دیگر از معابد مذهبی در کشور هند دارای معماری خیره کننده ای است. سیک در حقیقت یک آیین بر پایه یگانه پرستی است.

این دین در قرن 15 میلادی و توسط گورو نانک پدید آمده و امروزه در سراسر جهان پیروان بسیار زیادی دارد. از جمله کشورهایی که پیروان آیین سیک در آنها دیده می شوند می توان به هند، ایالات متحده آمریکا، کانادا، بریتانیا، ایتالیا، استرالیا، مالزی، تایلند، پاکستان، امارات و حتی فیجی اشاره کرد.

معبد سیک ها قوانین ویژه ای برای بازدید دارد. شما برای ورود به این معبد باید کفش ها و جوراب هایتان را از پا در بیاورید. فرقی ندارد که خانوم باشید یا آقا تمام بازدیدکنندگان باید موهای خود را برای ورود به معبد بپوشانند.

دستمال های خاصی برای پوشش موها وجود دارد که شما می توانید آنها را از بیرون معبد تهیه کنید و یا اینکه از دستمال های موجود در فضای داخلی که توسط سایرین هم استفاده شده اند بهره ببرید.

معبد گورودوارا معمولا در تمامی ساعات روز پر از گردشگر است. بسیاری از گردشگران برای عکاسی از ساختمان معبد گورودوارا به آن مراجعه می کنند. توجه داشته باشید که عکاسی از فضای داخلی معبد امکان پذیر نیست.

اگر قصد دارید تا کمی با فرهنگ و ادیان دیگر آشنا شوید در هر سفر بازیدی از معابد مذهبی و یا صومعه های این چنینی داشته باشید. شیوه عبادت و ادای دین آنها به معبودشان نظر شما را جلب خواهد کرد. معبد گورودوارا هزینه ورودی ندارد و نیازی به پرداخت هزینه بابت بازدید از این مکان نیست.

باهم در میهن پست تصاویری از معبد سیک ها در دهلی را تماشا خواهیم کرد.

[highlight]منبع: transindiatravels[/highlight]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *