دوشنبه، ۱۲ آبان ۹۳ - ۰۴:۴۸

به گزارش خبرنگار مهر، قربانعلی سعادت ظهر دوشنبه در آیین افتتاح حسینیه حضرت مهدی آل محمد (ص) ارومیه با تسلیت ایام شهادت سرور…

به گزارش خبرنگار مهر، قربانعلی سعادت ظهر دوشنبه در آیین افتتاح حسینیه حضرت مهدی آل محمد (ص) ارومیه با تسلیت ایام شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبداله الحسین (ع) به تشریح ابعاد مختلف قیام امام امام حسین (ع) پرداخت و افزود: امام حسین (ع) برای اصلاح دین جدش و برای احیای امر به معروف و نهی از منکر قیام کرد و در این راه به شهادت رسید.

وی ادامه داد: حضرت ابا عبداله الحسین (ع) شهادت در راه خدا را در برابر زندگی در کنار ظالمان ترجیح داد و نشان داد همیشه خون بر شمشیر پیروز است .

سعادت در ادامه انقلاب اسلامی به رهبری امام راحل را بر گرفته از قیام عاشورا دانست و عنوان کرد: امام خمینی (ره ) به تاسی از قیام حضرت امام حسین (ع) در برابر رژیم ستم شاهی بپا خواست و با وحدت و همراهی مردم و توکل به خداوند متعال انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند.

استاندار آذربایجان غربی همچنین با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس اظهار نمود: رزمدگان اسلام نیز با الگوگیری از مکتب حضرت ابا عبداله الحسین (ع) در برابر دشمنان اسلام و انقلاب ایستادند و در راه دفاع از کیان اسلامی به شهادت رسیدند.

سعادت مساجد و حسینه ها را سنگر اسلام دانست و افزود: مردم ایران اسلامی ثابت کرده اند که همیشه و در همه حال پشتیبان ولایت فقیه ، روحانیت هستند و از مساجد دفاع کرده و خواهند نمود.

وی با محکوم کردن هتک حرکت وهابی ها و سلفی ها به مساجد و حسینه ها  ادامه داد : متاسفانه وهابی ها و سلفی ها با دین های انحرافی خود هرجا حضور یافتند با تخریب مساجد و حسینه ها به این اماکن مذهبی هتک حرمت کردند .

وی در بخش دیگری از سخنان خود به نشر فرهنگ اسلامی در جامعه تاکید نمود و افزود: از جوانان و نوجوان و عزاداران حسینی می خواهیم تا در کنار شور و شعف حسینی ، تفکر و اندیشه حسینی خود را افزایش دهند و از محضر روحانیون و علما در جهت افزایش معرف و شناخت بیشتر فلسفه قیام عاشورا بیشتر بهره مند شودند.

استاندار آذربایجان غربی همچنین خواستار تاسیس کتابخانه در مساجد و حسینیه ها و فراهم کردن زمینه لازم برای افزایش آگاهی جوانان و نوجوانان با معارف اسلامی شد.

این مراسم با عزاداری در سوگ سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبداله الحسین (ع) و یاران با وفایش ادامه یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *