پنجشنبه، ۲۵ اردیبهشت ۹۳ - ۰۴:۱۴

به گزارش خبرنگار مهر، جشنواره ملی تئاتر بومی تیرنگ که از روز 22 اردیبهشت ماه با حضور 20 گروه نمایشی در ساری آغاز…

به گزارش خبرنگار مهر، جشنواره ملی تئاتر بومی تیرنگ که از روز 22 اردیبهشت ماه با حضور 20 گروه نمایشی در ساری آغاز شد، عصر چهارشنبه با معرفی برترین های هر بخش خاتمه یافت.

سینا دلشادی مدیر حوزه هنری مازندران در حاشیه اختتامیه این جشنواره گفت: این جشنواره در سه بخش اجراهای پزوهشی، آیین های نمایشی و اجراهای صحنه ای با شرکت گروههای مختلفی از سراسر کشور برگزار شد.

وی بیان داشت: برگزاری جشنواره تئاتر بومی تیرنگ به عنوان اولین و تنهاترین جشنواره بومی کشور می تواند نخستین اتفاق اصولی و بنیادین برای دستیابی اگاهانه به این مهم باشد.

به گزارش مهر، در بخش اجراهای پژوهشی، در بخش پزوهش،  مونا کیانی نژاد برای پژوهش نمایش « تالو » از بیرجند و معصومه عزیز محمدی برای پژوهش « جشن بیلداد » از تهران، مهدی دریایی برای پژوهش « شبیه خوانی امیرکبیر » از اراک برتر شدند.

در بخش اجراهای پژوهشی، مهدی دریایی برای اجرای پژوهش « مجلس شبیه امیرکبیر » از اراک و علی عظیمی برای « بررسی فرهنگ فولکلور مازندران » از ساری، ندا حبیبی برای اجرای پژوهش « طالب و زهره » از ساری برگزیده شدند.

در بخش آیین های نمایشی در رشته موسیقی، گروه موسیقی نمایش « ورف چال شهر زنان » از آمل، گروه موسیقی « هه ژیان » آقایان کردان بوستان و رحمان منبری از سنندج برتر شدند.

در بخش طراحی لباس، نمایش « ورف چال شهر زنان » شورانگیز درخواستی و روزبه نیک مرام از آمل، فریدون احمدیان برای طراحی لباس « هه ژیان » از سنندج حائز رتبه برتر شدند.

در بخش بازیگری زن، گروه بازیگران نمایش « ورف چال شهر زنان » از آمل، لادن کلوندی نمایش « هه ژیان » از سنندج و در بازیگری مرد رضا ولی پور دهکردی نمایش « هوار » از چهارمحال و بختیاری و خداوردی خسروی بازیگر « چمچه خاتون » از اردبیل و علی عظیمی بازیگر نمایش « شبیه خوانی آرش » از ساری برگزیده شدند و رتبه دوم به علی عظیمی بازیگر نمایش « شبیه خوانی آرش » از ساری تعلق گرفت و بازیگر برتر این جشنواره مهدی دریایی بازیگر نمایش « پشت خیمه » از اراک شد.

در بخش کارگردانی، علی عظیمی برای کارگردانی نمایش « شبیه خوانی آرش » از ساری، سید فریدون احمدی کارگردان نمایش « هه ژیان » از سنندج سوم و دوم شدند و هیات داوران اثری را در بخش کارگردانی حائز رتبه برتر  ندانست .

در بخش ایده و متن، فریدون احمدی نمایش « هه ژیان » از سنندج، علی عظیمی نمایش « شبیه خوانی آرش » از ساری برتر شدند.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.