جمعه، ۲۵ تیر ۹۵ - ۰۹:۳۵

تولید بیل هوشمند و چند کاره توسط شرکت چنگدو دوجی Chengdu Duoji انجام می شود .این شرکت  که در چین فعالیت می کند…

تولید بیل هوشمند و چند کاره توسط شرکت چنگدو دوجی Chengdu Duoji انجام می شود .این شرکت  که در چین فعالیت می کند با اضافه کردن امکانات فوق العاده ای کاربری این وسیله معمولی را متحول کرده . برای مشاهده تصاویر و توضیحات بیشتر در ادامه با میهن پست همراه باشید .

یکی دیگر از کاربردهای  معمول بیل به جز در کشاورزی و یا ساخت و ساز در کوهنوردی و گردشگری  است .شرکت چنگدو دوجی بیلی چند کاره  تحت عنوان شناو Shen Ao تولید کرده که می تواند به عنوان تبر برای کاربر چوب ها را خرد کند ، به عنوان چراغ قوه استفاده شود ، حتی گوشی های تلفن همراه را شارژ کند ، آتش درست کند و البته کاربرد های دیگری هم مانند حفر گودال دارد!.

چراغ قوه موجود در این بیل هوشمند می تواند به عنوان یک علامت دهنده قدرتمند استفاده شود حتی در کنار آن هم یک فضایی تعبیه شده که اگر نیاز بود چراغ دیگری روی آن نصب شود. شارژر باتری این بیل هم می تواند باتری هایی تا ۲۲۰۰ میلی آمپر را به سادگی شارژ کند . یک میله منیزیومی در داخل بیل قرار دارد که با کمک کمی علف خشک می توانید با استفاده از آن آتش درست کنید .

اما امکانات این بیل فقط به همین جا  ختم نمی شود . یکی از ابزار مورد نیاز برای گردشگران طبیعت چاقو است . یک چاقوی اره ای از جنس فولاد هم داخل یکی از بخش های بیل وجود دارد . سوت اضطراری هم می تواند در مواقع ضروری بسیار کاربردی باشد این سوت کوچک در کنار میله آتش زننده بیل تعبیه شده .

اهرم باز کننده پیچ  و  سر نیزه یخ شکن هم از دیگر ابزار کمکی موجود رو  این بیل هوشمند است . باید گفت که این بیل هوشمند یک ابزار همه کاره برای کسانی است که زمان زیادی را در طبیعت می گذرانند .

این بیل ۱٫۲ متر طول دارد ، چنده تکه است و طوری طراحی شده که کاربر می تواند ابزار های دیگری را هم به آن متصل کند . در حال حاضر Shen Ao تنها در بازار های آمریکا عرضه شده و قیمت ۲۳۴ دلاری دارد .

با هم در میهن پست  تصاویری از بیل هوشمند و چند کاره را  تماشا می کنیم.

[highlight]منبع : gizmag[/highlight]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.