یکشنبه، ۱۵ تیر ۹۳ - ۰۹:۲۰

قاسم قلی‌پور به عنوان رئیس و اعضای هیات داوری خانه سینما معرفی شدند. به گزارش روابط عمومی خانه سینما، پس از انتخاب اعضای…

قاسم قلی‌پور به عنوان رئیس و اعضای هیات داوری خانه سینما معرفی شدند.

به گزارش روابط عمومی خانه سینما، پس از انتخاب اعضای هیات داوری خانه سینما از سوی اعضا شورای عالی داوری و با انتخاب و معرفی قاسم قلی پور به عنوان نماینده هیات مدیره خانه سینما در نهاد داوری این خانه، هیات داروی با ترکیب جدید متشکل از شهره لرستانی، سیدمهدی خادم، پدرام اکبری، حمید دهقانپور، قاسم قلی پور و ابراهیم حاج علیرضا (نماینده سازمان سینمایی) فعالیت خود را بدون وقفه، همچنان پی گرفته است، هیات داوری در نخستین جلسه خود، به اتفاق آرا قاسم قلی‌پور را به دلیل دقت نظر و تجارب ارزشمند پیشین به عنوان رئیس هیات برگزید.

همچنین حمید دهقانپور و سیدمهدی خادم نیز از سوی دیگر اعضا هیات به ترتیب به عنوان نایب رئیس و دبیر هیات داوری انتخاب شدند.

به غیر از شهره لرستانی که برای نخستین بار به عضویت در هیات داروی خانه سینما انتخاب شده‌اند، دیگر اعضای هیات داوری کنونی هر یک به طور میانگین حدود 10 سال سابقه حضور و تجربه مفید و مثبت در نهاد داوری خانه سینما دارند و به نوبه خود شناخت متعارف از مبانی حقوقی داوری و مناسبات صنفی و حرفه ای برخورد دارند.

 قاسم قلی پور دانش آموخته تئاتر و مدیریت تولید فیلم و تلویزیون است. اودر سال 1362 با عنوان مدیر تهیه  در فیلم جاده های سرد فعالیت سینمایی خود را آغاز کرد . به جز مدیریت تولید در فیلم‌های سینمایی «کاکلی»، «در کوچه‌های عشق»،  «یاد و دیدار»،  «بیا با من» تهیه‌کنندگی ده‌ها فیلم 35 و 16 میلیمتری و ویدیویی بلند و کوتاه را در کارنامه سینمایی خود دارد.

او همچنین نویسنده فیلمنامه‌های سینمایی «طمعکار»- «یو اِس اِس وینس …» به اتفاق سعید اسدی و  «ریشه‌ها» (طرح تهیه تاریخ تصویری جامع ایران از زمان باستان تا معاصر) است.  

قاسم قلی‌پور هم اکنون به کار تهیه‌کنندگی فیلم‌های سینمایی مشغول است و فیلم های یاد و دیدار،  بلندی‌های صفر، نمایی دیگر ، ماه مهربان، عروس آتش، آتش سبـز… و آسمان آبی را تهیه کرده است.

قلـی‌پـور سیمرغ بلورین بهترین فیلم را برای فیلم‌های بلندی‌های صفر، عروس آتش و پلاک طلایی سیمرغ را برای فیلم آتش سبز از جشنواره بین المللی فیلم فجر  و تندیس جشن صد سالگـی خانـه سینما، لوح تقدیرانجمن منتقدان و نویسندگان،  تندیس حافظ دنیای تصویر و جایزه ویژه کانون بین المللی انجمن فیلم  از جشنواره کارلو وی واری را برای فیلم عروس آتش و نیز ده‌ها تقدیرنامه، جایزه و لوح سپاس دیگر از مراکز فرهنگی داخلی و بین‌المللی را برای فعالیت‌های فرهنگی و هنری خود دریافت کرده است.

وی تاکنون عضو شورای مرکزی اتحادیه تهیه‌کنندگان در ادوار گذشته – عضو شورای عالی داوری در سه دوره دوساله – رییس شورای داوری بیش ازهشت سال -عضو شورای پروانه ساخت وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی- عضو هیت امنای بانک فیلمنامه در سالهای آغازین تاسیس بانک فیلمنامه بوده و عضویت در هیات داوران بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی جشنواره فجر، بیست و هشتمین دوره ی مسابقه آثار ویدیی جشنواره فیلم فجر، بیست و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، جشن خانه سینما – در کارنامه سینمایی خود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.