جمعه، ۳۰ خرداد ۹۳ - ۰۱:۲۵

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈسید کاظم سجادیˈ عصر پنجشنبه در جلسه هماهنگی همایش سرمایه گذاری گیلانی های مقیم خارج از کشور در حوزه…

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈسید کاظم سجادیˈ عصر پنجشنبه در جلسه هماهنگی همایش سرمایه گذاری گیلانی های مقیم خارج از کشور در حوزه گردشگری افزود: معرفی استان ها و آشنایی با آداب و آیین های مختلف و جاذبه های گردشگری ایران از طرق مختلف و نمایندگی های وزارت امور خارجه در خارج از کشور، می تواند به جذب سرمایه گذاران کمک کند.

وی اظهار کرد: استفاده از مناسبت های ملی و مذهبی، فرصت مناسبی برای دور هم جمع شدن ایرانیان خارج از کشور و جذب و دعوت آنها برای سرمایه گذاری در حوزه های مختلف است.

مدیرکل مدیرکل امور ایرانیان خارج از کشور وزارت امور خارجه بر ضرورت از فناوری های نوین و فضای مجازی برای جذب گردشگران و سرمایه گذاران تاکید و تصریح کرد: فضای مجازی یکی از اقداماتی است که باید به آن توجه شود و ظرفیت های استان را به صورت یک بسته فرهنگی در فضای مجازی تعریف کرد.

وی از آمادگی بیش از یکصد نمایندگی برای آشناکردن ایرانیان خارج از کشور با معرفی ظرفیت های مختلف استان ها خبر داد و خاطرنشان کرد: در صورتی که اطلاعات استان ها به طور کامل در زمینه هایی چون اقتصادی، تولیدی، کشاورزی و گردشگری در اختیار ما قرار گیرد؛ می توانیم این اطلاعات را در اختیار ایرانیان سراسر دنیا قرار دهیم تا آنها با توجه به این اطلاعات بتوانند در این امر مشارکت کنند.

سجادی با اشاره به راه اندازی تشکل ایرانیان در مسکو افزود: ایجاد تشکل های اینچنینی، می تواند برای اهداف درنظرگرفته شده موثر باشد.

وی با بیان اینکه دانشگاه های ما می توانند با هم همراهی و همسویی داشته باشند، گفت: خیلی از نسل سومی ها متولد شده در خارج از کشور بوده و با فرهنگ و سنن ایرانی بیگانه هستند از این رو، آشنایی این افراد با فرهنگ و زبان ایرانی باید ورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی سفر ایرانیان مقیم خارج از کشور و آشنا کردن آنان با فرصت های سرمایه گذاری را از دیگر راهکارها برای جذب سرمایه گذاری عنوان کرد.

** جذب سرمایه گذار، رویکرد سازمان میراث فرهنگی

مدیرکل مناطق نمونه گردشگری و زیرساخت های سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری نیز در این جلسه؛ رویکرد کلی این سازمان را جذب سرمایه گذاران عنوان و اظهار کرد: متاسفانه در سال 91 و 92 با کاهش گردشگران خارجی روبرو بودیم.

ˈجلال تاجیکˈ با بیان اینکه برگزاری همایش های گردشگری باید دستاوردهای ملموس برای مردم داشته باشد، افزود: بخش گردشگری، مزیت نسبی گیلان است و باید سرمایه گذاران ایرانی خارج از کشور را در حوزه گردشگری به این استان سوق دهیم.

وی هدف سازمان میراث فرهنگی را تثبیت سرمایه گذاران خارجی در استان ها عنوان و اظهار کرد: کمک بلاعوض به سرمایه گذاران یکی از راه هایی است که به سرمایه گذاران در حوزه زیرساخت ها در مناطق نمونه گردشگری، کمپ ها و قطب های گردشگری مساعدت می شود.

تاجیک استان گیلان را دارای 71 منطقه نمونه گردشگری، 16 کمپ گردشگری، 10 روستای گردشگری و چهار محور گردشگری ذکر و تصریح کرد: تاکنون هشت سرمایه گذار برای گیلان جذب کرده ایم.

** دولت تدبیر و امید ، افزایش ظرفیت گردشگرپذیری گیلان

نماینده عالی دولت در استان گیلان نیز در این جلسه بیان داشت: امروز دولت شرایطی را فراهم آورده که روحیه موجود در وزارت امور خارجه و سازمان گردشگری ایران، تعامل با دنیا است.

ˈمحمدعلی نجفیˈ افزود: در شرایط کنونی، ظرفیت خارجی گردشگری استان به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

وی جذب سرمایه گذاران خارجی با محوریت استانی را قابل اهمیت دانست و گفت: نحوه حضور گردشگران و سرمایه گذاران خارجی در گیلان اهمیت بسیاری دارد و تجمیع سرمایه گذاری استانی در هر استان، نیازمند برنامه ریزی سنجیده است.

نجفی با اشاره به موضوع توریسم درمانی، گیلان را در این بخش جلوتر از سایر استان ها عنوان و اظهار کرد: امروز بیش از یک هزار و 650 متخصص و فوق تخصص در رشته های مهم پزشکی داریم.

وی با اشاره به امکانات و تجهیزات مطلوب چندین بیمارستان در استان اضافه کرد: بیمارانی از کشورهای حاشیه خزر و آذربایجان به علت ارزان بودن هزینه های درمان و با توجه به امکانات مناسب و پزشکان حاذق، برای مداوا به این بیمارستان ها مراجعه می کنند.

نجفی گیلان را دارای ظرفیت های بسیاری برای حضور گردشگران دانست و گفت: تنها بخش بوجاق کیاشهر به تنهایی می تواند به یک جایگاه بی نظیر گردشگری در دنیا تبدیل شود.

وی بر ضرورت استفاده از پتانسیل ها و جاذبه های دیگر استان همچون ییلاقات، مراتع، جنگل ها و دریا برای جذب گردشگران داخلی و خارجی تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، همایش فرصت های سرمایه گذاری ایرانیان و به ویژه گیلانیان مقیم خارج از کشور در حوزه گردشگری، به عنوان استان پایلوت در دولت تدبیر و امید در گیلان برگزار می شود.ک/2

7296/695

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.