دوشنبه، ۱۲ خرداد ۹۳ - ۰۳:۰۳

به گزارش خبرگزاری مهر، فيلمبرداري پروژه سينمايي «مبارك» به كارگرداني محمدرضا نجفي امامي به تازگی در لوکيشن‌هايي در تهران آغاز شده است. در…

به گزارش خبرگزاری مهر، فيلمبرداري پروژه سينمايي «مبارك» به كارگرداني محمدرضا نجفي امامي به تازگی در لوکيشن‌هايي در تهران آغاز شده است.

در اين فيلم شخصيت‌هاي افسانه ‌اي شاهنامه با استفاده از تكنيك‌هاي انيميشني جان مي‌گيرند و با خلق داستاني ماجراجويانه، زمينه را براي شناخت بهتر مخاطبان از اين شخصيت‌هاي اسطوره‌اي فراهم مي‌كنند.

داستان اين فيلم در مورد پيرمردي است كه به حرفه نقالي مشغول است و ابزار كارش، عروسك‌هاي شخصيت‌هاي شاهنامه است. او نوه جواني دارد كه از دنياي پدربزرگش كاملا دور است و بر اين اساس تضادهايي بين او و پدربزرگش وجود دارد.

پيرمرد بخش فراواني از زندگي‌اش را در جهان اسطوره‌ها گذرانده و نگران روزي است كه شخصيت‌هاي سياه افسانه‌اي، دنيا را به سوي تاريكي و تباهي بكشانند. داستان از آنجا آغاز مي‌شود كه عروسك‌ها جان مي‌گيرند و به فكر ياري رساندن به پيرمرد و كاستن از دغدغه‌هاي او مي‌افتند. آنها با نوه پيرمرد همراه مي‌شوند و داستان هيجان‌انگيز و ماجراجويانه‌اي را آغاز مي‌كنند.

مراحل پيش توليد اين پروژه سينمايي، بيش از 15 ماه زمان برده است. عوامل این پروژه در مراحل پيش‌توليد، پيش نمايش كاملي از فيلم را تهيه کرده اند. ضمن طراحي تمامي كاراكترها، ساخت عروسك‌ها و ساخت مدل‌هاي سه بعدي از شخصيت‌ها و فضاها، مراحل توليد فيلم را لحظه به لحظه برنامه‌ريزي كردند.

در اين فيلم كه به تهيه ‌كنندگي علي نجفي امامي به مرحله توليد رسيده، بازيگراني چون الناز شاكردوست، منوچهر آذر، امير رهبري،‌ تورج نصر و… به ایفای نقش می پردازند. فيلمبرداري اين پروژه در استان‌هاي تهران و مازندران، شهرهاي چالوس و نمك‌ آبرود و… انجام مي ‌شود.

عوامل اين پروژه سينمايي عبارتند از مدير توليد: مهدي مددكار، مدير فيلمبرداري:‌ عليرضا برازنده، طراح صحنه و لباس: اصغر نژاد ايماني،‌ طراح چهره‌پردازي: عليرضا خورشيد، نويسنده فيلمنامه: بهروز واثقي، مشاور فيلمنامه: سيد جلال‌الدين دري، منشي صحنه: پانته‌آ حسيني، طراح كاراكترهاي انيميشني: حامد كمالي، ساخت عروسکها: کامران خلج، طراح لباس عروسك‌ها: سحر عبدالهي،‌ صدابردار: حميد اسلامي، عكاس: آرش صادقي، تدارکات: علي اکبر ايکاني، مدير روابط عمومي: محسن رخش خورشيد.

آشنا ساختن مخاطبان جوان با شخصيت‌هاي افسانه‌اي شاهنامه و نمایش توانایی انیماتورهای ایرانی، از اهداف اصلي اين پروژه سينمايي است. اين اثر محصولي از مؤسسه فرهنگي سيماپردازان ستايش است و پيش‌بيني مي‌شود كه در جشنواره فيلم فجر سال جاري به نمايش گذاشته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.