جمعه، ۰۶ تیر ۹۳ - ۰۷:۳۳

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدعلی باشه‌آهنگر، پرویز شیخ‌طادی، سیامک شایقی، رحمان سیفی‌آزاد، حجت‌ قاسم‌زاده‌اصل و علی روئین‌تن به عنوان اعضای هیات انتخاب بخش…

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدعلی باشه‌آهنگر، پرویز شیخ‌طادی، سیامک شایقی، رحمان سیفی‌آزاد، حجت‌ قاسم‌زاده‌اصل و علی روئین‌تن به عنوان اعضای هیات انتخاب بخش مسابقه ایران دومین جشنواره بین‌المللی فیلم ویدئویی تهران (یاس) معرفی شدند.

در دومین دوره جشنواره که در 6 بخش برگزار می‌شود، دبیرخانه  این جشنواره در بخش مسابقه ایران اقدام به پذیرش آثار داستانی ویدئویی کرده که بر این اساس بخش مسابقه ایران دومین جشنواره بین المللی فیلم ویدیویی تهران شامل 2 بخش «رویش یاس‌ها» و «خاطره یاس‌ها» به صورت رقابتی برگزار می شود.

رحمان سیفی‌آزاد، حجت‌ قاسم‌زاده‌اصل و علی روئین‌تن آثار رسیده به دبیرخانه را در بخش «رویش یاس‌ها» مورد بررسی قرار می دهند. در این بخش آثاری پذیرفته و انتخاب می‌شوند که ضمن رعایت مقررات ذکر شده در فراخوان، قبل از خردادماه 92 از شبکه‌های تلویزیونی به نمایش در نیامده و یا در شبکه نمایش خانگی توزیع نشده باشند.

یاس های زرین بهترین فیلم، کارگردانی، فیلمنامه، بازیگر زن، بازیگر مرد، بازیگر مکمل مرد، بازیگر مکمل زن، تصویربرداری، تدوین، صدا، جلوه‌های ویژه میدانی، جلوه‌های ویژه بصری، موسیقی، چهره‌پردازی و طراحی صحنه و لباس به برگزیدگان این بخش اهدا می شود.

همچنین در بخش «خاطره یاس‌ها» محمدعلی باشه آهنگر، پرویز شیخ‌طادی و سیامک شایقی انتخاب آثار را برعهده دارند.

در این بخش نیز آثاری پذیرفته می‌شوند که ضمن رعایت مقررات ذکر شده در فراخوان، پیش از خردادماه 92 در شبکه‌های تلویزیونی به نمایش درآمده یا در شبکه نمایش خانگی توزیع شده باشند، مشروط به آنکه بیش از 2 سال از تولید آنها نگذشته باشد.

یاس های زرین بهترین فیلم، کارگردانی، فیلمنامه، بازیگر زن، بازیگر مرد و دست‌آورد فنی_هنری به برگزیدگان این بخش اهدا می‌شود.

دومین جشنواره بین‌المللی فیلم ویدیوئی تهران به همت موسسه رسانه‌های تصویری و با حمایت سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در 6 بخش مسابقه ایران (رویش یاس‌‌ها و خاطره‌ یاس‌ها)، مسابقه سینما- ویدئو، مسابقه آثار بلند پویانمایی، مسابقه طرح و ایده فیلم‌نامه، مسابقه مواد تبلیغی و اطلاع‌رسانی و مسابقه بین‌الملل برگزار می‌شود.

این جشنواره از اول تا ششم شهریور ماه سال جاری به دبیری حسین مسافرآستانه ‌در تهران برگزارخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.