شنبه، ۱۳ اردیبهشت ۹۳ - ۰۸:۱۳

به گزارش خبرنگار مهر، حجت ‌الاسلام سید محمد حسینی ‌شاهرودی ظهر شنبه در دیدار با فرهنگیان بسیجی استان کردستان اظهار داشت: امروز که…

به گزارش خبرنگار مهر، حجت ‌الاسلام سید محمد حسینی ‌شاهرودی ظهر شنبه در دیدار با فرهنگیان بسیجی استان کردستان اظهار داشت: امروز که دشمنان فرهنگ و ارزش ‌های ما را هدف قرار داده‌ اند معلمان ما باید در بحث آموزش در این حوزه بیش از گذشته ورود پیدا کنند.

وی با اشاره به نقش و جايگاه معلم در جامعه اسلامي ما افزود: معلمان ما باید با بهره ‌گیری از روش‌ های نوین در راستای شکوفایی استعداد دانش ‌آموزان تلاش کرده و در این راستا از هر زمان و موقعیت استفاده کنند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان بیان کرد: معلمان به عنوان تاثیر گذارترین قشر در  جامعه مطرح هستند و رفتار و نحوه برخورد معلم در حقیقت الگویی برای دانش ‌آموزان محسوب می شود و به همين دليل بايد در اين حوزه نيز معلم داراي جايگاه و شخصيتي ويژه باشد.

حجت ‌الاسلام ‌حسيني شاهرودی در بخش ديگري از سخنان خود در اين نشست یادآور شد: هرچه معلم در بحث تعلیم و تربیت دانش‌آموزان تلاش کند در آینده افرادی سالم به جامعه اسلامی تحویل داده می شود.

وي رسالت اصلي معلم را هدايت گري جامعه در تمامي بخش ها عنوان كرد و ادامه داد: معلمان به عنوان هدایت ‌گران جامعه باید درک صحیح از دین و دنیا داشته باشند تا بتوانند انسان ‌ها را در مسیر درست هدایت کنند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با اشاره به این مطلب که فهم صحیح از دین باعث شد که شهید مطهری ماندگار و به الگویی برای تمام زمان ها تبدیل شود، گفت: توجه بیش از پیش معلمان به فراگیری علوم روز و کسب آموزش ‌های مختلف ضروری است.

حجت الاسلام شاهرودی اظهار داشت: ترویج برخی ضد ارزش ‌ها در جوامع اسلامی از سوی دشمنان و بروز برخی برخوردها به دلیل جهل و نادانی ناشی از کم کاری حوزه فرهنگ و آموزش است.

در ابتداي اين ديدار مدير كل آموزش و پرورش به همراه جانشين سپاه بيت المقدس كردستان نيز سخنراني كردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.