پنجشنبه، ۰۴ اردیبهشت ۹۳ - ۰۹:۱۰

به گزارش خبرنگار مهر، علی اوسط هاشمی عصر چهارشنبه در شورای آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان با تاکید براینکه باید از تمرکز…

به گزارش خبرنگار مهر، علی اوسط هاشمی عصر چهارشنبه در شورای آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان با تاکید براینکه باید از تمرکز زدایی دوری کرد و نیاز های هر منطقه را در همان منطقه فراهم و تامین ساخت اظهار داشت: پیشنهاد می شود استان سیستان و بلوچستان به 5 منطقه شامل زابل، زاهدان، ایرانشهر، سراوان و چابهار تقسیم بندی شده و نقل و انتقال معلمان و همچنین توزیع نیروی انسانی در شعاع های تعریف شده انجام بپذیرد.

وی با تاکید بر جلب رضایت معلمان و متقاضیان در پروسه نقل و انتقالات سازمان آموزش و پرورش افزود: در نقل و انتقال معلمان باید اصل را بر جلب رضایت گذاشت و نباید به گونه ای عمل کرد که انگیزه معلم و یا دانش آموز مورد خدشه قرار گیرد.

وی همچنین با تسلیت و گرامیداشت یاد معلم شهید جواد نوروزی که به دست اشرار مسلح به درجه رفیع شهادت نائل شد گفت: اقدام یک فرد تفرقه انگیز نمی تواند فاصله و شکافی در بین مردم استان ایجاد کند و لذا نباید اجازه داد با وقوع یک حادثه موج ناامنی در جامعه پمپاژ شود.

با سفارش پذیری و تبعیض برخورد می شود

هاشمی همچنین در این جلسه با اشاره به اینکه سفارش پذیری و تبعیض قائل شدن آنهم در خصوص نقل و انتقال معلمان از طرف هیچ مقامی قابل قبول و پذیرش نیست تاکید کرد: هیچ شخصی در موقعیت شغلی خود و در هر رتبه ای که باشد حق سفارش و اعمال نظر به نفع شخص دیگری را در این راستا ندارد.

استاندار همچنین خواستار بهره گیری از ظرفیت طرح سرباز معلم شدو گفت: استفاده از سربازان معلم باید با رویکرد بومی گرایی و استفاده از افراد همان منطقه در دستور کار قرار گیرد.

تاکید بر تکریم مقام معلم با حضور مدیران در مدارس

استاندار همچنین با بیان اینکه مقام و شان معلم از تمامی اقشار جامعه سبقت گرفته و تمامی انسان های صاحب علم و عنوان وام دار زحمات معلمان هستند افزود: نگاه به نقش و جایگاه معلم نباید تنها به روز معلم منحصر شود و لذا باید نگاه تکریم و توجه به این انسان های سختکوش در جامعه و در بین تمامی اقشار جامعه بسط و گسترش داده شود.

وی از مدیران استان خواست تا در هفته نکوداشت مقام معلم با حضور در کلاس های درسی و مدارسی که در آنها تحصیل کرده اند به دیدار معلمان و اساتید خود رفته و با دعوت از معلمان بازنشسته نسبت به تکریم مقام آنها اقدام کنند.

وی همچنین با تاکید بر بازخوانی نقش معلمان و همچنین انعکاس مطالبات معلمان با کمک رسانه ها و اصحاب جراید افزود: در این هفته باید با اختصاص موضوع انشاء دانش آموزان با عنوان معلم و همچنین نشستن پای درد معلمان به برجسته سازی نقش آنها  و پاسخ به مطالبات آنها اقدام کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *