جمعه، ۱۲ اردیبهشت ۹۳ - ۰۳:۳۵

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان گفت: آموزش و پرورش راه و رسم احترام به معلم را یاد نداده است….

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان گفت: آموزش و پرورش راه و رسم احترام به معلم را یاد نداده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه همدان، آیت‌الله “غیاث الدین طه محمدی” روز جمعه 12 اردیبهشت ماه سالجاری در خطبه‌های نماز جمعه، ضمن تبریک روز معلم، افزود: روز معلم، معلمان خود برای خود جشن می‌گیرند، مردم و جامعه هیچ حرکتی برای گرامیداشت این روز نمی‌کنند که این فرهنگ نشأت گرفته از فرهنگ غرب و اروپا‌ست چراکه فرهنگ اسلام چیز دیگری است.

وی ادامه داد: امروزه برخی دانش آموزان به معلمان بی احترامی کرده‌ که این امر نشان از عقب ماندگی جامعه دارد.

وی تصریح کرد: معلم کسی است که دردهای فاجعه وار درون انسان را درمان کند، به طوری‌که تفاوت شغل پزشک با یک معلم در اینجا مشخص می‌شود که یک پزشک نمی‌تواند مرض روحی را علاج کند، اما معلم می‌تواند برای درمان امراض روحی از سن کودکی و از دوران ابتدایی تا مقاطع بالاتر تلاش کند و بشریت را نجات دهد.

امام جمعه همدان با بیان اینکه شغل معلمی سخت و طاقت فرسا است، اما در اسلام از منزلت بالایی برخوردار است و اجر بالایی دارد، افزود: معلمانی که زندگی خود را وقف تربیت صالح فرزندان این آب و خاک کرده‌اند، باید بیشتر به درمان مرض قلب انسان بپردازند، چراکه این مرض دنیا و آخرت را با هم نابود می‌کند.

وی در بخش دیگری خطرناک‌ترین بلای جان انسان را فقر دانست و اظهار کرد: دین مبین اسلام با ابزارهای مادی و معنوی برای جنگ با فقر و برچیده شدن آن از جامعه آمده است.

آیت الله طه محمدی تصریح کرد: هر انسان، مسلمان و شیعه مذهبی باید با تمام قوا با فقر مبارزه کرده و فقرزدایی کند.

وی ادامه داد: بلای خطرناک‌تر از فقر، بیماری جسمی است، بنابراین حفظ سلامت بدن از همه واجب‌ها واجب تر است، چراکه برخی به علت جهالت با سلامتی خود جنگ می‌کنند به عنوان مثال سالیانه 60 هزار نفر در کشور به علت استعمال مواد دخانی جان خود را از دست می‌دهند.

وی با بیان اینکه سلامتی و امنیت تا زمانی‌که هستند، غیرملموس است، خاطرنشان کرد: نعمت سلامتی و امنیت شیرین ترین نعمات الهی هستند.

امام جمعه همدان به سالروز شهادت امام هادی(ع) اشاره کرد و گفت: ائمه‌ای که در آخر قرار گرفته‌اند، قریب هستند و مردم چیزی از آنها نمی‌دانند، بنابراین در مراسم‌ عزاداری بیشتر به بیان فضائل و شخصیت‌های این عزیزان بپردازید.

وی همچنین با اشاره به روز ماما در هفته آینده، اظهار کرد: در گذشته متدین ترین خان‌م‌ها ماماها بودند، به طوری‌که اگر مامایی در گوش راست نوزادی بلافاصله پس از تولد اذان و در گوش چپش اقامه نمی‌گفت به منزله یتیم بودن آن بچه بود.

وی در پایان به جریان دو انتخابات در کشورهای اسلامی اشاره کرد و افزود: انتخابات ریاست جمهوری در کشور سوریه و برگزاری نخستین انتخابات مجلس مشورتی در کشور عراق از نعمات بزرگ پروردگار به شمار می‌آید.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.