جمعه، ۰۲ خرداد ۹۳ - ۰۵:۱۷

به گزارش خبرنگار مهر، سید رمضان شجاعی عصر پنجشنبه در اجلاسیه روسای شورای فرهنگی کلان شهرهای کشور با اشاره به اینکه معماری اسلامی…

به گزارش خبرنگار مهر، سید رمضان شجاعی عصر پنجشنبه در اجلاسیه روسای شورای فرهنگی کلان شهرهای کشور با اشاره به اینکه معماری اسلامی ایرانی قطعا یکی از جلوه هایی است که هر گردشگر را متوجه خودش می کند، افزود : معماری نماد یک ملت است که باید حفظ شود.

وی با اشاره به این که بار فرهنگی شوراها سنگین تر از سایر تخصصها و بخشهای شورا است گفت: فرهنگ در سراسر جهان مقوله ای متفاوت با سایر مقولات است.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که فرهنگ چرخ جلوی اقتصاد و سیاست است افزود: تاکیدات رهبری و شعار اقتصاد فرهنگ بر پایه عزم ملی و مدیریت جهادی نیز بر این امر تاکید دارد.

وی با اشاره به این که در اقتصاد با پرداخت یارانه و سبد کالا کاستیها و کمبودها را می توان جبران کرد افزود: کاستیها در مقوله فرهنگ قابل جبران نیست.

شجاعی با بیان این که تمام خدماتی که در دنیا ارائه می گردد یکی است گفت: آنچه که در دنیا متفاوت است فرهنگ کشورها است و آنچه که باید از آن صیانت شود فرهنگ یک ملت است، چرا که هر کشوری با شاخصه های فرهنگی خودش معرفی می شود.

این مقام مسئول گفت: یکی از مشکلات عدیده ما فرهنگ رفتاری، گویش و موسیقی است چرا که متفاوت بودن آن با سایر جاها، فرهنگ ما را تشکیل می دهد و نباید به فراموشی سپرده شود.

شجاعی گفت: در کمسیون فرهنگی مبحث مفصلی در دست اقدام است تا معماری ایرانی اسلامی به صورت جدی پیگیری شود و نظارت و پیگیری بخش فرهنگی شوراها می تواند معماری اسلامی و ایرانی را در شهرها پیاده کند.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد : معرفی مازندران نباید فقط به مواهب طبیعی آن باشد چرا که مازندران از یک قدمت تاریخی برخوردار است که در گذشته طلایی آن رقم خورده است.

شجاعی تاکید کرد: در تاریخ اسلام اولین حکومت شیعی در مازندران شکل گرفت و مسجد جامع ساری نشان از قدمت این شهر دارد.

وی با ابراز تاسف از نبودن موزه جنگ و دفاع مقدس در ساری گفت :در هر کشوری که وارد می شوی اولین مکان دیدنی آن جا موزه جنگ است ولی باوجود 10 هزار شهید استان و برای معرفی رشادتهای جوانان مازندران نیاز به یک موزه جنگ احساس می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *