سه شنبه، ۲۷ خرداد ۹۳ - ۰۷:۱۶

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام سید رضا تقوی ظهر سه شنبه در حاشیه بازدید از روند اجرایی ساخت پروژه مصلی چالوس گفت: بشر…

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام سید رضا تقوی ظهر سه شنبه در حاشیه بازدید از روند اجرایی ساخت پروژه مصلی چالوس گفت: بشر از گذشته تاریخ سعی داشت تا اعتبارات خود را در قالب معماری و ایمنی ساختمان‌ها استفاده کند و به نسل‌های بعد منتقل کند.

وی افزود: علاوه بر نوع لباس، جنس پارچه و رنگ لباس که در معرفی فرهنگ یک جامعه موثر است، معماری نیز نشانگر فرهنگ یک منطقه است و ما باید هویت‌مان را در میراث فرهنگی‌مان جست‌وجو کنیم وباید بدانیم که سند فرهنگی کشور میراث فرهنگی است.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور، معماری را یکی از اصول اساسی فرهنگ عنوان کرد وگفت: مصلی‌ها باید آمیخته‌ای از معماری ایرانی و اسلامی باشد و شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور بر اساس سیاست مقام معظم رهبری در نظر دارد در پایان اجرای سند چشم‌انداز، شهری فاقد مصلی نماز جمعه و یا در مناطق جمعیتی، اقامه نماز جمعه و یا امام جمعه وجود نداشته باشد.

تقوی افزود:  مصلی‌های نماز جمعه در حال تبدیل شدن به مجتمع‌های بزرگ فرهنگی دینی هستند و مصلی‌های نماز جمعه با توجه به مشخصات و وسعتی که دارند نیازمند اعتبارات بالایی برای ساخت هستند.

تقوی کمک‌های دولتی را قطره‌چکانی و بسیار اندک خواند گفت: همانطور که دولت برای رفاه مردم موظف به ایجاد خدمات شهری، مراکز درمانی و بهداشتی و ورزشی، پارک‌ها و… است، نمازگزاران نیز توقع دارند، فضای مناسبی برای اقامه نماز داشته باشند و دولت باید در این زمینه کمک کند.

وی گفت: با کمک‌های دولتی و همکاری مردم می‌توان سالانه چندین مصلی در کشور ساخت و در کنار کمک‌های دولتی، ارگان‌های محلی نظیر استانداری‌ها، فرمانداری‌ها، شهرداری و شوراهای اسلامی شهر  و… در این زمینه کمک می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.