پنجشنبه، ۲۰ مهر ۹۶ - ۰۸:۱۳
معماری بروتالیست

قلعه های شنی و ساخت آن به سبک معماری بروتالیست هنر دستان کالوین هنرمند توانمندی است که استعداد ویژه ای در ساخت قلعه های…

قلعه های شنی و ساخت آن به سبک معماری بروتالیست هنر دستان کالوین هنرمند توانمندی است که استعداد ویژه ای در ساخت قلعه های شنی دارد و با مهارت و دقت زیاد، قلعه های بلند و مملو از ریزه کاری های جالبی می سازد. قطعا تماشای تصاویر این قلعه های شنی خالی از هیجان نیست و در واقع می تواند ذوق هر بیننده ای را به وجد آورد. برای مشاهده تصاویر و توضیحات بیشتر در ادامه با میهن پست  همراه باشید.هرگاه راهمان به دریا و ساحل می افتد یکی از سرگرمی های همیشگی بازی با شن های موجود در ساحل است . این سرگرمی می تواند خوابیدن در بین شن ها یا ساخت شکل های مختلف با شن باشد،  هرچند بیشتر ساخته های ما غیر جذاب و نامفهوم هستند .با وجود این امر هرکس آنچه را که پدید آورده عالی و دیدنی توصیف می کند.

[box type=”success” ]زبره‌کاری یا معماری بروتالیست سبکی از معماری است که در آن ساختمان‌ها کلآ با بتن زبره و بدون روکش و دیگر عناصر کاربردی و به عبارتی عریان و عاری از زینت اجرا می‌شوند. اصطلاح زبره‌کاری (بروتالیسم) در ۱۹۵۴ در فرانسه و انگلستان برای توصیف این شیوه بکار رفت.[/box]

اگر سعی کنید یک شکل را نزدیک به شکل واقعیش بسازید خواهید دید که به هیچ وجه کار آسانی نیست و به دقت بالایی نیاز دارد. برای مثال اگر بخواهید یک قلعه با ماسه های ساحل بسازید حتما با ما موافق خواهید بود که به هیچ عنوان کار ساده ای نیست و حتی محال هم به نظر می رسد؛ چرا که بالا بردن دیوار ها از نظر ما غیرممکن خواهد بود.

دلیل آن قطعا بافت نرم و غیر چسبنده ماسه ها است. که با کوچکترین حرکت ، متلاشی می شوند . اما برخی از هنرمندان  در ساخت چنین اشکالی از جمله قلعه های شنی دارای استعداد و مهارت هستند و می توانند قلعه های بلند با ریزه کاری های فراوان بسازند. یکی از بهترین نمونه ها، قلعه هایی است که توسط هنرمند توانمندی به نام «کالوین سِیبرت» در سبک معماری بروتالیست خلق شده اند.

با هم در میهن پست تصاویری از قلعه های شنی به سبک معماری بروتالیست را تماشا می کنیم.

[highlight]منبع[/highlight]    pichome

9 دیدگاه برای “ساخت قلعه های شنی به سبک معماری بروتالیست در سواحل دریا”

 1. نيوشا گفت:

  فقط بگن چطوری نمیریزه

 2. كسري گفت:

  خیلی قشنگن

 3. جعفري گفت:

  دمشون گرم جدا

 4. سيامك گفت:

  چقدر ارتفاع دارن؟

  1. خادم گفت:

   به نظر من ارتفاعشون زیاده

 5. سارا گفت:

  اشکال مکعبی رو خیلی ظریف درآوردن

 6. سياوش گفت:

  خیلی عالیه

 7. ريحانه گفت:

  باید اعصاب قوی ای داشته باشی

  1. سروش گفت:

   دقیقا این کارا اعصاب قوی میخاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.