پنجشنبه، ۰۹ شهریور ۹۶ - ۱۲:۱۴

معماری خاص پروژه کافیس برای تولید انژری پاک چند وقتی است که مورد توجه معماران وعلاقه مندان به حوزه تحقیق در بخش تولید…

معماری خاص پروژه کافیس برای تولید انژری پاک چند وقتی است که مورد توجه معماران وعلاقه مندان به حوزه تحقیق در بخش تولید انرژی های پاک قرار گرفته است .کافیس یک مجموعه حرفه ای میان رشته ای با ترکیب معماری و برنامه ریزی شهری با تحقیقات محیط زیستی است. این شرکت در مسابقه طراحی پارک خورشیدی شرکت کرده و با پروژه بادهای خورشیدی برنده مقام دوم این مسابقه شد. با میهن پست همراه شوید.

معماری خاص پروژه کافیس برای یک هدف خاض آن هم ترکیب پل با توربین های بادی و پنل های خورشیدی برای تولید الکتریسیته بود است. که در طی یک فراخوان و یا بهنر بگوییم یک مسابقه اعلام شده است که در این مسابقه از شرکت کنندگان خواسته شد بود تا پروژه هایی را ارائه دهنده که از نظر اقتصادی، انرژی و فرهنگ با محیط سازگار باشد و ایده خلاقانه ای برای استفاده مجدد از بزرگراه ۱۰ کیلومتری در کالابریا ایتالیا ارائه دهد.

بد نیست بدانید که در سال‌های اخیر با توجه به این که منابع انرژی تجدید ناپذیر رو به اتمام هستند این منابع مورد توجه قرار گرفته‌اند. در سال ۲۰۰۶ حدود ۱۸٪ از انرژی مصرفی جهانی از راه انرژی‌های تجدید پذیر بدست آمد که سهم زیست‌توده به‌طور سنتی حدود ۱۳٪، که بیشتر جهت حرارت دهی و ۳٪ انرژی آبی بود.۲/۴٪ باقی‌مانده شامل نیروگاهای آبی کوچک، زیست توده مدرن، انرژی بادی، انرژی خورشیدی، انرژی زمین‌گرمایی و سوختهای زیستی می‌باشد که به سرعت در حال گسترش هستند.

با این حال استفاده از انرژی بادی با رشدی سالانه حدود ۳۰٪ با ظرفیت نصب شده ۱۵۷۹۰۰ مگاوات در سال ۲۰۰۹، به صورت وسیعی در اروپا، آسیا و ایالات متحده به چشم می‌خورد. درپایان سال ۲۰۰۹ میلادی مجموع انرژی تولیدی به وسیله فتوولتاییک به بیش از ۲۱۰۰۰ مگاوات رسید و ایستگاهای انرژی گرما-خورشیدی در آمریکا و اسپانیا مشغول به کار می باشندکه بزرگترین آنها با ظرفیت ۳۵۴ مگاوات در بیابان موهاوی در حال کار است.

با این حال این سیستم -پروژه کافیس- با ترکیب ژنراتورهای بادی و خورشیدی کار می کند و به این ترتیب امکان تولید پیوسته برق را ایجاد می کند. این پروژه به منظور بهره برداری از فضای میانی پل و نصب مجموعه ای از توربین های بادی که در پایه های پل قرار خواهند گرفت، ارائه شده است. این طرح از فضای زیر پل به شکل بهینه استفاده کرده و اثر احداث پل را بر منظره طبیعی و محیط زیست منطقه کاهش می دهد.

[highlight]منبع[/highlight]   designboom

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *