نگاهی به معماری و اجرای جالب ساختمان یک مهدکودک چوبی در ایتالیا + عکس

در خصوص طراحی،معماری و اجرای جالب، دیدنی و البته خاص شرکت MCA باید گفت که با هدف تجمیع ۲ کودکستان نابود‌شده در جریان زلزله‌ای در سال ۲۰۱۲ ساختمانی جدید از جنس چوب ساخته است که ۱۲۰ دختروپسر از دوران نوزادی تا ۳ سالگی را درون خود جای می‌دهدکه علاوه بر توجه خاص برای ایمنی این مهدکودک، این مکان خاص دارای تکنولوژی هایی برای استفاده ی بهینه از انرژی است که از میان آن ها ی توان به پانل های فوتوولتاییک و سیستم تصفیه ی آب باران اشاره کرد. در ادامه با ما در آرل همراه باشید.

در توضیح بیشتر در خصوص این مهد کودک باید گفت که این بنای جالب که در مساحت ۱۴۰۰ مترمربع در گواستالای ایتالیا به اجرا درآمده است این روزها ۱۲۰ کودک را در خود جای  داده که همه ی آن ها سنی بیشتر از ۳ سال دارند.

ساختمان دارای نمایی شفاف است. در داخل نیز فریم های چوبی در فواصل مساوی قرار گرفته اند به این ترتیب با نگاه به آنها توهم تماشای غاری بی انتها ایجاد می شود. استفاده از مصالح ساختمانی طبیعی و بازیافتی باعث شده تا اثرات سوء محیط زیستی این ساختمان کاهش یابد. از آب باران تصفیه شده نیز به مصرف سرویس های بهداشتی می رسد.

به عبارتی دیگر متریال منحصربه‌فرد چوب برای ساخت این ساختمان بهترین انتخاب بوده چراکه کم‌ترین تأثیر را از محیط می‌پذیرد و عایق گرمای مناسبی است و نصب سامانه‌های فتوولتائیک روی پشت بام اقداماتی است که کم‌ترین استفاده از تجهیزات مکانیکی در تأمین انرژی را منجر شده است که در حالت کلی طراحی داخلی این کودکستان محیطی جذاب برای بازی و سرگرمی کودکان و استراحت و انتظار والدین فراهم می‌کند.

با هم در میهن پست تصاویری دیدنی و جالب را از این کودکستان مدرن را تماشا می کنیم.

منبع: archdaily

10 دیدگاه

  1. کودکستان مدرنیه

  2. من که دوست دارم الان جای این کوچولوها باشم

  3. معماری خلاقانه ای داره

  4. متریالی که انتخاب کردن عالیه

  5. خیلی شیک و مدرنه

  6. واو اینکه محشره

  7. مساحتش خیلی زیاده

  8. معماری داخلیش عالیه

  9. فکر نمیکنم هیچ جایی معماری بهتر از ایران داشته باشه

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*