پنجشنبه، ۱۱ اردیبهشت ۹۳ - ۰۲:۲۲

به گزارش ایرنا ، ˈرضا طهماسبی ˈ شامگاه چهارشنبه در همایش بزرگداشت شیخ بهایی و روز معمار درفرهنگسرای میلاد کرج افزود: برای احیای…

به گزارش ایرنا ، ˈرضا طهماسبی ˈ شامگاه چهارشنبه در همایش بزرگداشت شیخ بهایی و روز معمار درفرهنگسرای میلاد کرج افزود: برای احیای سبک معماری ایرانی اسلامی به آموزش نیاز داریم.

وی ادامه داد: بیشتردانشگاههای کشور در بخش تربیت کارشناسان معماری و ساختمان،کمیت را بر کیفیت ترجیح می دهند و در نتیجه اغلب دانش آموختگان یا در این رشته فعالیت نمی کنند یا حرفی برای گفتتن ندارند.

وی اظهار کرد:سطوح علمی دانشگاهها کاهش یافته و شاید این موضوع به دلیل این است که تا حدودی اخلاق حرفه ای را گم کرده ایم.

طهماسبی با اشاره به اینکه بودجه کل کشور در دو بخش جاری و عمرانی برنامه ریزی می شود، گفت: بودجه عمرانی با طراحی معماران انجام و اگر به این قسمت بی اعتنا باشیم از ارزش کار مهندس و معمار کاسته ایم .

وی ادامه داد: متأسفانه مسوولان شهری به طراحان معمارو مهندس توجهی ندارند واین امر سبب فراموشی معماری ایرانی در ساختاز شهرها شده است.

طهماسبی با اشاره به اینکه معماری با تداعی نما و فرهنگ مردم ارتباط برقرار می کند گفت: نمای نامناسب معماری در واقع به سبک معماری آسیب جدی وارد می کند.

این همایش یک روزه از سوی مرکز آموزش عالی علمی کاربردی جهاد دانشگاهی استان البرز و با حضور حدود 200 تن از اساتید ، دانشجویان و مهندسان و معماران برگزار شد.ک/2

7411/ 691

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.