پدیده آبی-هفت
پدیده آبی-هفت

آیا معمای پدیده آبی-هفت blue seven phenomenon حل خواهد شد ؟

آیا معمای پدیده آبی-هفت blue-seven phenomenon حل خواهد شد ؟ این سوالی است که از سال ۱۹۷۰ ذهن دانشمندان و محققان را به خود مشغول که و آنها هنوز هم برای آن جواب قانع کننده ای ندارند. برای بررسی بیشتر این موضوع در ادامه با میهن پست همراه شوید.

پدیده آبی-هفت یا همان blue-seven phenomenon در حقیقت یک سوال روانشناسی بسیار معمولی است که بار ها در سالیان گذشته و همچنین در فرهنگ های متفاوت از تعداد زیادی از انسان ها پرسیده شده و اما نکه جالب در مورد این سوال این است که اکثریت افراد به آن جواب رنگ آبی و عدد هفت می دهند .

سوال اصلی به این شکل پرسیده می شود که :

ازمیان رنگ های نارنجی ، سبز ، آبی ، قرمز و سفید یکی را انتخاب کنید . خیلی وسواس به خرج ندهید اولین رنگی که نظر شما را جلب کرده انتخاب کنید . سپس یک عدد بین ۰ تا ۹ مد نظر قرار دهید و پس از آن به عکس پایین نگاهی بیاندازید …

آیا معمای پدیده آبی-هفت blue-seven phenomenon حل خواهد شد ؟

همانطور که گفته شد اکثر افراد به این سوال رنگ آبی و عدد هفت را پاسخ می دهند . البته توجه داشته باشید که  این پاسخ برای همه افراد نیست اما جواب اکثریت است . پس از این رنگ قرمز به همراه اعداد فرد در رده دوم قرار دارد اما در آسیای شرقی رنگ سفید رده دوم است .

زمانی که در مورد علت انتخاب این رنگ و عدد هفت از پاسخ دهندگان سوال می شود نیز اکثر می گویند رنگ آبی و عدد هفت بسیار دل‌پذیر ، زیبا و روشن هستند .

آقای Miho Saito سال گذشته تحقیق برای حل این معما  داشته است البته او در این تحقیق موفق به حل معمای پدیده آبی-هفت نشده اما نتایج مناسبی به دست آورده است او تنها دلیل چنین  انتخاب هایی  را مقدس بودن عدد هفت می داند و منع یا نفی نشدن رنگ آبی از دیدگاه های مذهبی عنوان کرده است .هنوز هم سوالات زیادی در این مورد وجود دارد که بدون پاسخ مانده است .

اما سوال اصلی اینجاست که آیا احساسات درونی همه  انسان‌ ها از یک چیز نشات می گیرد که اکثر پاسخ ها در مورد پدیده آبی-هفت یکسان در می آید؟

منبع : businessinsider

5 دیدگاه

  1. من که نفهمیدم چی شد؟؟؟!!!!!

  2. کلیپ برای من باز نمیشه

  3. چه معمای پیچیده ای

  4. بنظرمن مربوط به خطای دید هست

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*