یکشنبه، ۰۸ تیر ۹۳ - ۰۷:۵۴

به گزارش ایرنا از روابط عمومی سپاه، حجت الاسلام والمسلمین «سیدعلیرضا ادیانی» این مطلب را در آیین افتتاحیه کلاس های آموزش عقیدتی سیاسی…

به گزارش ایرنا از روابط عمومی سپاه، حجت الاسلام والمسلمین «سیدعلیرضا ادیانی» این مطلب را در آیین افتتاحیه کلاس های آموزش عقیدتی سیاسی ماه مبارک رمضان که با حضور جمعی از فرماندهان، مسوولان و کارکنان ستاد نیرو زمینی سپاه در حسینیه امام خمینی (ره) برگزار شد، عنوان کرد.

وی با اشاره به تاریخچه شکل گیری سپاه پاسداران گفت: به اعتراف همگان سپاه پاسداران از بدو تاسیس تاکنون کارنامه درخشانی در پاسداری از انقلاب ارائه کرده است.

مسوول معاونت تربیت و آموزش عقیدتی سیاسی سپاه، حضور مقتدرانه سپاه در هشت سال دفاع مقدس، غائله بنی صدر و فتنه 88 را نمونه بارزی از موفقیت سپاه در عرصه های مختلف تهدیدات سخت، نیمه سخت و نرم خواند و افزود: فتنه 88 که یک نمونه از جنگ نرم بود، اگر در هرجای دیگری اتفاق می افتاد بدون تردید آن نظام را ساقط می کرد اما با ورود سپاه به صحنه، انقلاب اسلامی از این گردنه سخت نیز به سلامت عبور کرد.

ادیانی در تبیین این جمله حضرت امام(ره) که فرمودند ای کاش من هم یک پاسدار بودم گفت: همه حرف های امام(ره) حکیمانه و برای خدا بود و می دانست که باید برای حفظ اسلام سپاهی را بنا بگذارد و تربیت کند که جزء امیال و آرزوهای ائمه و پیامبران الهی بود.

ادیانی افزود: در طول عمر امام(ره) جز تایید سپاه چیزی نمی بینیم چون آنی که انقلاب را از تهدیدات عبور می داد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود و از این رو امام(ره) با همه وجود می فرمودند ای کاش من هم یک پاسدار بودم.

وی ضمن بیان تعاریفی از مقام معظم رهبری در خصوص سپاه گفت: آن چیزی که سبب این گونه تعاریف می شود آن امتیاز اصلی سپاه است که چیزی جز معنویت نیست.

مسوول معاونت تربیت و آموزش عقیدتی سیاسی سپاه خطاب به پاسداران گفت: اگر می خواهید از سپاه دفاع کنید، باید از اصلاح خود شروع کنید؛ ماه مبارک رمضان ماه ذخیره سازی و بازسازی معنوی است و مطمئن باشید آنچه که سلاح شما را کار آمد می کند و به هدف می نشاند معنویت است.

وی افزود: این معنویت است که می گوید باید به سلاح مدرن روز هم مجهز شد کاری که پاسدارانی چون شهید حسن طهرانی مقدم آن دانشمند پارسا تحقق بخشیدند.

مسوول معاون تربیت و آموزش عقیدتی سیاسی سپاه، پاسداران را به انس با قرآن کریم، قرائت دعای ابوحمزه ثمالی و بهره گیری هرچه بیشتر از کلاس های عقیدتی سیاسی در طول ماه مبارک رمضان توصیه کرد و گفت: آنچه حضرت آقا از پاسداران می خواهند، معنویت است.

پیش از سخنان حجت الاسلام و المسلمین ادیانی، حجت الاسلام سرآبادانی مسوول نمایندگی ولی فقیه در قرارگاه پشتیبانی ستاد نیروی زمینی سپاه گزارشی از برنامه های آموزش عقیدتی سیاسی ستاد نیروی زمینی در طول ماه رمضان ارائه کرد و گفت: عمده ترین برنامه های ما در دو بخش تفسیر قرآن کریم و اخلاق با حضور یکی از اساتید برجسته حوزه علمیه قم است.

اجتمام(1) ** 7029 ** 1071

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *