یکشنبه، ۱۶ اردیبهشت ۹۷ - ۱۱:۴۴
معیارهای انتخاب دوست

معیارهای انتخاب دوست برای افراد مختلف متفاوت است. اما شای برای شما هم سوال باشد که افراد ثروتمند دوستان خود را چگونه انتخاب…

معیارهای انتخاب دوست برای افراد مختلف متفاوت است. اما شای برای شما هم سوال باشد که افراد ثروتمند دوستان خود را چگونه انتخاب می کنند؟ برای پاسخ به این شوال در ادامه با ما همراه شوید.

نباید فراموش کرد که معیارهای انتخاب دوست برای افراد مختلف آن هم در جوامع مختلف متفاوت است اما نکته ای که در اینجا باید بر آن تکید شود این است که دوستی و محبت دارای مراتب و درجاتی است. بنابراین نباید تصور کرد که دوستی بین افراد، یکسانبوده چرا که حقیقت این است که دوستان مراتب مختلفی دارند؛ بعضی به عنوان دوست کامل شناخته می شوند ؛ زیرا از همه ی ویژگی ها و شرایط یک دوست کامل برخوردارند و بعضی شرایط کمتری را در خود جمع کرده اند.

به عبارتی دیگر برقراری ارتباط با افراد موفق تر از خودتان نه تنها فکر شما را باز تر می کند بلکه درآمد تان را نیز افزایش می دهد. درحقیقت ما شبیه به افرادی می شویم که با آن ها در ارتباط هستیم، به همین دلیل است که همیشه افراد برنده جذب افراد برنده می شوند. برای اکثریت افراد جامعه این یک حقیقت پذیرفته شده است، اما معمولا افراد ثروتمند به دلیل ارتباط با افراد هم سطح خود همیشه نیش و کنایه شنیده اند.

در حقیقت طرز فکر یک میلیونر از طرز فکر افراد متوسط جامعه متفاوت است ، به همین دلیل ارتباط با این افراد به شما کمک می کند. جالب است بدانید که بیشتر افراد میلیونر بسیار متواضع هستند و خود را تافته جدا بافته نمی دانند. خیلی از آن ها فقط خود را میلیونرهایی می دانند که باز هم بلد نیستند راه بیلیونر شدن را بپیمایند.

معیارهای انتخاب دوست

با این حال اگر یک فرد قدرت فکری لازم برای بیلیونر شدن را دارد چرا باید یک میلیونر باقی بماند؟ به همین دلیل است که میلیونرها تلاش می کنند تا به حلقه ثروتمندترین افراد جهان راه پیدا کنند و با آن ها دوست شوند. پس معیارهای انتخاب دوست توسط ثروتمندان خیلی متفاوت تر از بقیه افراد جامعه خواهد بود.

بیشتر افراد فقط به این دلیل دوست دارند یک میلیونر را ملاقات کنند ، که به دوستان شان بگویند یک میلیونر را از نزدیک دیده ام. اما میلیونرها به این خاطر دوست دارند با بیلیونرها ارتباط برقرار کنند که طرز فکر آن ها را یاد بگیرند. چرا که یک گروه فقط بازی را تماشا می کنند اما گروه دیگر وارد بازی می شوند. تنها سوال مهم این است: شما جز کدام گروه هستید؟

صادقانه از خود بپرسید: معیارهای انتخاب دوست توسط ما چیست و این که در حلقه افراد نزدیک به شما که با آن ها معاشرت و یا مشورت می کنید چند فرد ثروتمند وجود دارد؟ برای سال جدید این هدف جدید را انتخاب کنید: با افراد ثروتمندتر از خود دوبرابر قبل معاشرت نمایید. این کار شما را ثروتمند خواهد کرد بنابراین درواقع رابطه بین دوستان ما و میزان ثروت ما به ما درست نشان داده نشده است.

بیشتر والدین هیچوقت درباره اهمیت برقراری ارتباط به فرزندان شان آموزش نداده اند و حتی معیارهای انتخاب دوست را به آن ها آموزش نمی دهند. آن ها فقط امیدوار هستند که فرزندان شان بین بچه های دیگر محبوب بوده تا دوستان زیادی داشته باشد و از روزهای مدرسه لذت ببرد.

والدین ثروتمند روش دیگری دارند.البته که آن ها هم می خواهند فرزندان شان از اوقات خود لذت ببرند. اما آن ها این را هم می دانند که نحوه ارتباط و دوست یابی، حتی از همان روزهای اول مدرسه می تواند بین داشتن یک زندگی معمولی و یک زندگی با موفقیت نامحدود، تفاوت ایجاد کند. بنابراین درحالی که والدین معمولی آرزو می کنند فرزندان شان کاپیتان تیم فوتبال و یا محبوب ترین تشویق کننده مدرسه باشند، والدین ثروتمند در این فکر هستند که فرزندان شان روابط اجتماعی که برای آینده شان مفید باشد، ایجاد کنند.

شاید این نظریه درباره اهمیت ارتباط با افراد ثروتمند، تبعیض آمیز و یا برعلیه افراد متوسط جامعه، به نظر برسد. اما این طور نیست. شاید این که بگوییم تمام افراد جامعه صرف نظر از وضعیت مالی شان، از تمام زیبایی های زندگی لذت می برند جمله قشنگی باشد، اما درعین حال احمقانه و دروغ است. چه درست باشد چه غلط اما این افراد ثروتمند هستند که به همه چیز دسترسی دارند، و یکی از راه های اصلی ثروتمند شدن این است که بااین افراد معاشرت کرده و با طرز فکر آن ها آشنا شویم. این تجربه ذهن شما را باز می کند.

سخن آخر: هر فردی به افراد شبیه خود جذب می شود. افراد تحصیل کرده تمایل دارند با افراد تحصیل کرده معاشرت کنند. افراد ورزشکار از مصاحبت با ورزشکارها لذت می برند. افراد مذهبی ترجیح می دهند با افراد مذهبی ارتباط داشته باشند. و افراد ثروتمند هم دوست دارند با افراد ثروتمند رابطه برقرار کنند.

11 دیدگاه برای “معیارهای انتخاب دوست توسط ثروتمندان چگونه رقم می خورد ؟”

 1. مرادی گفت:

  دوست دارم وارد بازی بشم…😎😎😎😎

 2. عدلی گفت:

  من که دوست دارم با قشر نویسنده دوست بشم

 3. ساینا گفت:

  خوشم میاد وفتی با آدمای موفق هم کلام میشم

 4. هوشمند گفت:

  من که هیچ فرد ثروتمندی اطرافم نیست🤔🤔🤔

 5. جانمارک گفت:

  با خوندن این مطلب تمایل دارم دوستان جدیدی پیدا کنم

 6. شیبا گفت:

  ثروتمند نیستم ولی دوست دارم با افراد دارا دوست بشم

 7. پروا گفت:

  بنظر من هر شخصی باید همه جور دوست داشته باشه

 8. ماه منیر گفت:

  کبوتر با کبوتر باز با باز

 9. ناظمی گفت:

  تیزهوشارو دوست دارم

 10. سیما گفت:

  با هر طبقه ای دوستی خوبه

 11. بی بی گل گفت:

  باتشکر از سایت خوبتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.