یکشنبه، ۱۵ تیر ۹۳ - ۰۳:۲۹

حجت الاسلام مالک اژدر شریفی روزیکشنبه در نشست کارگروه قضایی – انتظامی استان با موضوع بررسی راهکار های پیشگیری از وقوع جرم و…

حجت الاسلام مالک اژدر شریفی روزیکشنبه در نشست کارگروه قضایی – انتظامی استان با موضوع بررسی راهکار های پیشگیری از وقوع جرم و تظاهر به روزه خواری، اظهار کرد: روزه گرفتن فریضه ای دینی و عملی معنوی است و باید توجه داشت که کار معنوی نباید فدای کار مادی شود.

وی افزود: برخی افراد و اصناف در ماه رمضان به این بهانه که کارشان سخت و طاقت فرسا است، اقدام به روزه خواری در ملاء عام می کنند که این موضوع از نظر شرع و قانون پذیرفته نیست و روزه خواری در ملاءعام هتک حرمت به این ماه است.

شریفی با بیان اینکه پیروان ادیان و مذاهب به غیر اسلام نیز حق هتک حرمت این ماه را ندارند، جسارت به ماه رمضان از طریق تظاهر به روزه خواری را از منکرات دانست و یادآوری کرد: وظیفه هر فرد مسلمان است با رعایت شرایط، امر به معروف و نهی از منکر نماید.

در این نشست مقرر شد پرونده های تظاهر به روزه خواری در شعب خاصی از دادگستری استان متمرکز شده و ظرف 48 ساعت تعیین تکلیف شوند.

همچنین تصمیم گرفته شد واحدهای صنفی که اقدام به عرضه محصولات غذایی که باعث تظاهر به روزه خواری می شود، می کنند مهر و موم شوند.

7236/587

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.