شنبه، ۰۳ خرداد ۹۳ - ۰۵:۰۷

به گزارش روز جمعه شبکه اطلاع رسانی نفت و انرژی، مسعود حسنی افزود: به دلیل مشترک بودن مخازن در پارس جنوبی، زمان تحویل…

به گزارش روز جمعه شبکه اطلاع رسانی نفت و انرژی، مسعود حسنی افزود: به دلیل مشترک بودن مخازن در پارس جنوبی، زمان تحویل و کیفیت تجهیزات مورد نیاز حرف نخست را در تامین تجهیزات این مجتمع می زند.

وی یاداور شد: در مرحله بعد، قیمت نیز یکی از عوامل مهم در تامین قطعات و تجهیزات این مجتمع از شرکت های داخلی است.

حسنی تصریح کرد: در ایام نوزدهمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی برای نخستین بار مراسم هم اندیشی تولیدکنندگان با حضور 6 نماینده آنها که از جمله تامین کنندگان عمده این مجتمع بودند برگزار و در آن مسائل و موضوعات مد نظر سازندگان بیان شد.

به گفته وی در روزهای گذشته نیز دیدارهایی با شرکت های توانمند داخلی انجام شده و در باره زمان تحویل، کیفیت و قیمت تجهیزات مورد نیاز مجتمع پارس جنوبی به تبادل نظر پرداخته ایم.

مدیرعامل مجتمع پارس جنوبی گفت: در این دیدارها به شرکت های داخلی گفته شد که سیاست های شما باید بگونه ای تعریف شود که قرار نیست در هیچ زمانی تحریم ها برداشته شود.

وی افزود: کیفیت تجهیزات مورد نیاز نیز باید با شرکت های بین المللی قابل رقابت باشد و زمانی که تحریم ها به صورت کامل برداشته شد، کماکان از نظر زمان، کیفیت و قیمت امکان رقابت وجود داشته باشد.

شرکت های پالایش گاز کشور با داخلی سازی کالا و اقلام مورد نیاز و استفاده از توان شرکت های داخلی، در 2 سال گذشته بیش از 121 میلیارد تومان صرفه جویی کردند.

ایجاد راهبرد جامع در زمینه ساخت داخل، از بین بردن موانع سرمایه گذاری و ایجاد آزمایشگاه های مجهز برای آزمودن تجهیزات ساخته شده بمنظور کاهش ریسک از مهم ترین اقدام هایی است که باید برای داخلی سازی کالا و تجهیزات صورت گیرد.

اقتصام (1)1070**1561

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.