جمعه، ۲۴ مرداد ۹۳ - ۱۱:۴۵

امام جمعه‌ی شهرکرد با بیان اینکه تاریخ جمهوری اسلامی ایران پر از نمونه‌های فراوان خیانت و جنایت آمریکایی‌ها علیه اسلام و جمهوری اسلامی…

امام جمعه‌ی شهرکرد با بیان اینکه تاریخ جمهوری اسلامی ایران پر از نمونه‌های فراوان خیانت و جنایت آمریکایی‌ها علیه اسلام و جمهوری اسلامی ایران است، گفت: تعامل و اعتماد به آمریکا بی‌فایده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه‌ی چهارمحال و بختیاری، حجت‌الاسلام «محمدعلی نکونام» امروز(جمعه 24 مردادماه) در خطبه‌های نماز جمعه، در ادامه‌ی بیان سلسله دغدغه‌های اهل تقوا، عدم انحراف از مسیر حق را از دیگر دغدغه‌های مهم اهل تقوا برشمرد.

وی با تأکید بر اینکه اهل تقوا می‌کوشد که از مرز حق و حقیقت منحرف نشود، قرآن و مکتب اهل بیت(ع) را دو حقیقت همیشه جاوید دانست و تمسک به این دو ثقل اکبر را مایه‌ی سعادت و کمال انسان مومن دانست.

جدا کردن مسلمان از قرآن و اهل بیت(ع) نقشه‌ی شوم دشمنان است

حجت‌الاسلام نکونام با بیان اینکه تمام ترس دشمنان از اسلام نشأت گرفته از قرآن و اهل بیت(ع) است، ضربه زدن به قرآن و اهل بیت و جدا کردن مسلمان از این دو یادگار ارزشمند پیامبر اکرم را نقشه‌ی شوم دشمنان دانست و گفت: دشمنان کمر به جدایی انداختن میان مسلمانان و قرآن و اهل بیت(ع) بسته است.

وی ماهواره‌ها و رسانه‌های غربی را مروج این نقشه‌ی شوم در میان مسلمانان به ویژه قشر جوان برشمرد و افزود: رسانه‌های غربی مسلمانان را یک جمعی تندرو، افراط‌گر و ناسازش‌گر با مسائل دنیا و جهان بشریت معرفی می‌کنند که بی‌توجهی نسبت به این هجمه‌ها سبب انحراف جوانان می‌شود.

نماینده‌ی ولی‌فقیه در استان سست کردن پایه‌های ایمان و اعتقادات در جوانان را هدف اصلی دشمن از معرفی‌ کردن شیعه بعنوان یک جمع تندرو و افراط‌گر دانست و گفت: ماهواره‌ها با هدف ضربه زدن به اسلام و سست کردن ایمان و باورهای دینی در دل جوان شیعه همواره در تلاش هستند.

وی دین مبین اسلام را نخستین مخالف و محکوم‌کننده‌ی افراطگری‌ها در جهان دانست و گفت: مهر، محبت، نشاندن همه‌ی انسان‌ها بر سر سفره‌ی عدالت و پاکی و حفظ کرامت انسانی از ویژگی‌های بارز دین اسلام است که به تبع دشمنان به‌دلیل سازگار نبودن این اصول با منافعشان با اسلام مخالف هستند.

حجت‎الاسلام نکونام در ادامه با تأکید بر اینکه احکام نورانی اسلام باید دقیق و صحیح انجام شود، از برخی بی‌توجهی‎ها و رعایت نکردن آداب در خطبه‌های نماز جمعه انتقاد کرد و گفت: حضور داشتن، سخن نگفتن و شنیدن و گوش دادن کامل به هر دو خطبه، نماز نخواندن در میان خطبه‌ها و برهم نزدن فضای نماز از آداب حضور در نماز جمعه است، چون خطبه‌های نماز حکم خود نماز را دارد و از ارزش و جایگاه بسیار والایی برخوردار است.

آزادگان حق بزرگی برگردن تک تک آحاد جامعه دارند

وی 26 مرداد بازگشت آزادگان به کشور را یادآور شد و گفت: آزادگان حق بزرگی برگردن تک تک آحاد جامعه دارند، چون با سختی و مقاومت برای حفظ اسلامیت و جمهوریت نظام در برابر دشمنان ایستادگی کردند.

به‌گفته‌ی امام جمعه‌ی شهرکرد، نکند دل آزاده‎ای به دلیل بی‎مهری مسئول و مردم برنجد، بنابراین باید توجه و احترام ویژه‌ای نسبت به این آزادگان سرافراز قائل شویم و توقعات و درخواست‎های آنان را پیگیری کنیم.

وی 28 مرداد 1332 کودتای ننگین آمریکا برای بازگرداندن شاه خائن به قدرت را یادآور شد و افزود: کنار زدن جریانات مذهبی و مرجعیت و اعتماد بیش از حد به آمریکایی‌ها دو اشتباه بزرگ ملی‌گراها بود که موجب شد کودتای آمریکایی شکل بگیرد و بین اسلام و سیاست فاصله بیفتد.

اعتماد به آمریکا بی‎فایده است

حجت‌الاسلام نکونام با تأکید بر بی‌فایده بودن تعامل و اعتماد به آمریکا، تاریخ جمهوری اسلامی ایران را پر از نمونه‌های فراوان خیانت و جنایت آمریکایی‌ها علیه اسلام و جمهوری اسلامی ایران دانست.

وی با بیان اینکه تعامل با آمریکایی‌ها چیزی جز حقارت و جنایت علیه ملت‎ها نخواهد بود، به مذاکرات یکسال اخیر تیم مذاکره‌کننده ایرانی با آمریکا اشاره و خاطرنشان کرد: در طول یک سال گذشته هر چقدر ما آمریکایی‌ها را تحویل گرفتیم آنان تحریم‌ها و فشارها را بر ما زیادترکردند.

حجت‌الاسلام نکونام اظهار کرد: عده‌ای طوری وانمود می‌کردند که اگر با آمریکایی‌‎ ها دور میز مذاکره بنشینیم بسیاری از مشکلات کشور برطرف می‌شود، البته هم‌چنان هم بر طبل مذاکره خود با غرب می‌کوبند اما قضایای یک سال اخیر برای چندمین بار واقعیت سخنان دلسوزان انقلاب هم‌چون رهبری را اثبات کرد.

وی آمریکا را دولتی بهانه‌جو و دشمن واقعی ملت‌های مسلمان دانست و گفت: طبق فرموده‌ی رهبر انقلاب مذاکرات در حد وزرای خارجه ادامه دارد هر چند که آنان در مسأله‌ی هسته‌ای نیز بهانه‌جویی می‌کنند و به‌دنبال به سرانجام رساندن این مذاکرات نیستند.

نماینده‌ی ولی‌فقیه در استان به 30 مرداد روز جهانی مسجد اشاره و با تأکید بر اینکه مساجد باید از حاشیه‌سازی‌ها، دعواها و کشمکش‌های سیاسی دور باشند، مسجد را مکانی امن سرشار از مهر، محبت و ایمان در راستای رسیدن به رشد و سعادت دنیوی و اخروی دانست.

چهارمحال و بختیاری را میزبان سه شهید گمنام می‎شود

وی هم‌چنین استان چهارمحال و بختیاری در هفته‌ی جاری را میزبان سه شهید گمنام دانست و افزود: استان سه‌شنبه هفته‌ی جاری میزبان سه شهید گمنام است که یک تن در شهرکرد و دو تن دیگر در شهر نقنه تشیع و به خاک سپرده می‌شوند.

حجت‌الاسلام نکونام به اجرای طرح تقویت مبانی اعتقادی در استان اشاره و از برخی موازی کاری‌ها و تخریب‌ها در ارتباط با این طرح انتقاد کرد و گفت: متأسفانه شاهد هستیم که برخی‌ها نه تنها این طرح قوی و اثرگذار را تقویت نمی‌کنند بلکه با اجرای برخی برنامه‌های نازیبا و موازی اقدام به تخریب و تضعیف این برنامه نیز می‌کنند که باید به درگاه خدای متعال پاسخگو باشند.

وی خاطرنشان کرد: حضور در محضر این اساتید برجسته، نوعی عبادت و بندگی است و اگر ما به‌دنبال این هستیم که سبک زندگی خود را تغییر دهیم این مهم با حضور در این جلسات کلید می‌خورد که بطور قطع لحظه لحظه این نشست‎ها عبادت و ثواب است و خسران و ضرر ندارد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *