چهارشنبه، ۱۶ مهر ۹۳ - ۰۳:۳۹

مدیرکل بنیاد مسکن و انقلاب اسلامی خراسان‌شمالی گفت: امسال، با استفاده از تسهیلات طرح ویژه‌ی مسکن روستایی 5000 واحد مسکن روستایی در استان…

مدیرکل بنیاد مسکن و انقلاب اسلامی خراسان‌شمالی گفت: امسال، با استفاده از تسهیلات طرح ویژه‌ی مسکن روستایی 5000 واحد مسکن روستایی در استان مقاوم‌سازی می‌شود.

«علی روحانی» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی خراسان‌شمالی، اظهار کرد: با توجه به اینکه سهمیه‌ی استفاده از تسهیلات طرح ویژه‌ی مسکن روستایی به نسبت جمعیت استان در کشور بیشتر است، بنابراین امسال 5000 واحد مسکن روستایی در استان با استفاده از این تسهیلات مقاوم‌سازی می‌شوند.

وی با بیان اینکه تسهیلات طرح ویژه‌ی مسکن روستایی مبلغ 150 میلیون ریال با سود پنج درصد و بازپرداخت 15 ساله است، افزود: بیشتر روستائیان در سطح استان به‌علت عدم توانایی تأمین وثیقه‌های مورد نیاز بانک‌های عامل از جمله ضامن دچار مشکل هستند.

مدیرکل بنیاد مسکن و انقلاب اسلامی خراسان‌شمالی با اشاره به وجود بیش از 100 هزار واحد مسکونی روستایی در سطح استان، یادآور شد: تاکنون 53 هزار و 581 مورد از این تعداد واحدهای مسکونی روستایی در استان مقاوم‌سازی شده‌اند.

محمدی خاطرنشان کرد: 43 هزار مورد از مجموع واحدهای مسکونی در مرحله‌ی اجرای فوندانسیون بوده و برای 36 هزار واحد مسکونی نیز پایان کار اخذ شده است.

وی با بیان اینکه بیش از 50 هزار واحد مسکونی دیگر نیز در استان نیازمند مقاوم‌سازی هستند، یادآور شد: با توجه به تعیین سقف سهمیه به استان، برای استفاده از تسهیلات طرح ویژه‌ی مسکن روستایی، بنابراین این تعداد واحدهای مسکونی در بازه‌ی زمانی 10 ساله مقاوم‌سازی می‌شوند.

مدیرکل بنیاد مسکن و انقلاب اسلامی خراسان‌شمالی گفت: تاکنون در سطح استان 59 هزار و 556 جلد سند مالکیت برای منازل روستائیان صادر شده است.

محمدی با اشاره به فرارسیدن روز روستا تصریح کرد: در این روز در روستاهای استان بهره‌برداری از 620 واحدهای «مسکن مهر» و افتتاح طرح هادی هشت روستا در دستور کار قرار دارد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.