یکشنبه، ۱۱ آبان ۹۳ - ۰۲:۳۹

استاندار لرستان گفت: 59 درصد روستاهای لرستان مقاوم‎سازی شده‎اند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه لرستان، هوشنگ بازوند در جلسه شورای برنامه‎ریزی…

استاندار لرستان گفت: 59 درصد روستاهای لرستان مقاوم‎سازی شده‎اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه لرستان، هوشنگ بازوند در جلسه شورای برنامه‎ریزی لرستان که با حضور تابش، رئیس بنیاد مسکن کشور در استانداری برگزار شد، افزود: جمعیت لرستان حدود یک میلیون و 700 هزار نفر است که از این تعداد 680 هزار نفر در قالب 169 خانوار در روستاها زندگی می‎کنند.

وی با اشاره به اینکه 38 درصد جمعیت لرستان در روستاها اسکان دارند، بیان کرد: 2861 روستا در لرستان وجود دارد که از این تعداد 1564 روستا بالای 20 خانوار هستند. 1050 روستا در لرستان دهیاری و مدیریت روستایی دارند. 1303 روستای لرستان طرح هادی داشته و هم اکنون در 150 روستای استان، این طرح‎ها در حال اجرا هستند.

استاندار لرستان اضافه کرد: در مجموع 30 درصد طرح‎های هادی روستاهای لرستان اجرا شده و یا هم اکنون در حال اجرا هستند که بنیاد مسکن باید با همت بیشتر این درصد را افزایش دهد.

وی خاطرنشان کرد: 45 هزار و 653 فقره تسهیلات بانکی برای نوسازی مسکن‎های روستایی به روستائیان پرداخت شده است.

بازوند با اشاره به اینکه 6000 کیلومتر راه روستایی در لرستان وجود دارد، ادامه داد: بیش از 3800 کیلومتر از این راه‎ها آسفالت شده و در مجموع حدود 85 درصد روستاهای بالای 20 خانوار از راه‎های آسفالته بهره‎مند هستند. تا پایان تیر سال 94 بالغ بر 150 کیلومتر از راه‎های روستایی لرستان آسفالت خواهد شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *