سه شنبه، ۱۸ شهریور ۹۳ - ۰۳:۳۷

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان‌ شرقی گفت: با اجرای طرح ویژه نوسازی و بهسازی مسکن روستایی تا پایان سال 1392 حدود 45…

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان‌ شرقی گفت: با اجرای طرح ویژه نوسازی و بهسازی مسکن روستایی تا پایان سال 1392 حدود 45 درصد از واحدهای کم دوام و بی دوام روستایی نوسازی و مقاوم سازی شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه آذربایجان شرقی، قربان محمدی در جمع خبرنگاران افزود: این در حالی است که در آغاز طرح حدود 12 درصد واحدهای مسکونی روستایی با دوام بود و با احتساب 33 درصد واحدهای در حال بهسازی هم اکنون 45 درصد واحدهای مسکونی استان در برابر سوانح طبیعی با نظارت فنی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نوسازی و مقاوم سازی شده‌اند.

وی اظهارکرد: کار بهسازی و نوسازی مساکن روستایی بر اساس تکلیفی که در برنامه چهارم و پنجم توسعه و ماده 11 برنامه ساماندهی، حمایت، تولید و عرضه مسکن بر عهده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گذاشته شده بود در یک دهه اخیر به جد دنبال شده و تاکنون موفق شدیم بخش عظیمی از واحدهای کم دوام و بی دوام روستایی را مقاوم سازی کنیم.

محمدی خاطرنشان کرد: بسیاری از روستاییان علاقمند هستند تا با برخورداری از این تسهیلات ارزان قیمت نسبت به مقاوم سازی واحد مسکونی خود اقدام کنند که استان آذربایجان شرقی نیز در این زمینه کارنامه درخشانی را داشته است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *