دوشنبه، ۰۸ اردیبهشت ۹۳ - ۰۳:۴۱

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله العظمی سید محمدعلی علوی گرگانی قبل از ظهر دوشنبه در دیدار جمعی از پرسنل نیروی انتظامی اظهار…

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله العظمی سید محمدعلی علوی گرگانی قبل از ظهر دوشنبه در دیدار جمعی از پرسنل نیروی انتظامی اظهار داشت: خداوند نعمت‌های فراوانی به ما عطا کرده به طوری که شمارش آنها برای ما مقدور نیست و ما نیز از این نعمت‌ها غافل هستیم.

وی با بیان این که هدیه محبت می‌آورد، افزود: بشر روحیه عاطفی دارد و هنگامی که محبتی به کسی می‌کند، قلب او را به سوی خود جذب می‌کند و هدیه نیز برای انسان شادی آور است و محبت می‌آورد.

این مرجع تقلید شیعیان بیان داشت: همه عالم در قدرت لایذال الهی قرار دارد و بشر نمی‌تواند کاری کند و حتی ابرقدرت‌ها که خودخواه و غافل هستند هم نمی‌توانند کاری کنند.

وی یادآور شد: خداوند یگانه و پایدار است و همه بندگان از دنیا می روند، فاصله این دنیا و آخرت فقط یک نفس است و هر آن ممکن است از دنیا برویم.

غفلت و خودخواهی عامل جنایت ها است

آیت الله علوی گرگانی تصریح کرد: بشر به دلیل غفلت و خودخواهی بسیار جنایت می‌کند و بلا بر سر مردم مستضعف می‌آورد و این نشان می‌دهد که اگر کسی اعتقاد و ایمان نداشته باشد دست به هرکاری می‌زند اما فرد با ایمان دست به این گونه جنایت‌ها نمی‌زند و از مرز عبور نمی‌کند.

استاد حوزه علمیه قم ابراز کرد: پیامبران آمده‌اند تا ما را با مرزها آشنا کرده و از حدود خود تجاوز نکنیم و برای کارهای خومان نیز حد و مرزی داشته باشیم.

ملت ایران باید مرزبندی داشته باشند

وی عنوان کرد: مردم ایران باید مرزبندی داشته باشند و همچون آمریکا و اروپا عمل نکنند که در این صورت همچون آنها می‌شویم، ما نباید از آنان تقلید کنیم بلکه باید برای کشورهای دیگر الگو و اسوه باشیم و آنها از ما تقلید کنند.

آیت الله علوی گرگانی با بیان این که اسلام بالاترین دین است، افزود: ملت ایران افتخار می‌کنند که در دامن امیرالمومنین(ع) قرار دارند و باید در عدالت و دولت قوی باشیم و اگر عقب بمانیم، باخته‌ایم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *