جمعه، ۲۵ مهر ۹۳ - ۰۵:۳۳

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله محسن مجتهد شبستری ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه تبریز در مصلی بزرگ این شهر با…

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله محسن مجتهد شبستری ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه تبریز در مصلی بزرگ این شهر با اشاره به اینکه داعش با هدف ایجاد تفرقه بین مسلمانان ایجاد شده است، گفت: مخالفان اسلام به دنبال ایجاد تفرقه بین مسلمانان بوده و به همین دلیل برای تفرقه‌ انگیزی داعش و گروه ‌های تکفیری دیگر را ایجاد کرده اند.

وی با تاکید بر ضرورت حفظ وحدت میان مسلمانان اظهار داشت: مسلمانان باید در خصوص اوضاع دنیا و تحولات آنها آگاه باشند و نباید از این توطئه ها و تفرقه ‌انگیزی های دشمنان غافل شوند.

آیت الله مجتهد شبستری همچنین در ادامه با تاکید بر اینکه آمریکا و اسرائیل در صدر مخالفان واقعی مسلمانان هستند، گفت: همه مسلمانان باید با هوشیاری و بیداری در مسیر حفظ وحدت گام بردارند چراکه آمریکا و دوستانش در ائتلاف ضد داعش به دنبال تفرقه‌ انگیزی و ایجاد دشمنی بین مسلمانان هستند تا نابودی این گروهک های تروریستی.

وی با بیان اینکه اگر ترکیه به سیاست دوگانه و حمایت از داعش ادامه دهد باید دولت در روابط خود با ترکیه تجدید نظر کند، ابراز داشت: ترکیه در تحولات اخیر سیاست های دوگانه ای داشته و از یک طرف از ائتلاف ضد داعش حمایت می کند و از طرف دیگر به حامیان داعش اجازه می‌ دهد که از خاک این کشور به نیروهای تروریستی و داعشی ها اضافه شوند.

امام جمعه تبریز سپس به محاکمه رهبر شیعیان عربستان اشاره کرد و افزود: محاکمه نمایشی آیت الله شیخ نمر النمر دل مسلمانان را آزرده است و ملت ایران خواستار آزادی شیخ نمر النمر هستند چراکه وی خدمات زیادی در راه اسلام کرده است.

وی به هفته پیوند اولیا و مربیان اشاره کرد و گفت: خانه و مدرسه دو نهاد تربیتی برای فرزندان و آینده سازان این کشور هستند که نیاز است پیوند اولیا و مربیان به طور کامل در مدارس تحکیم شود.

امام جمعه تبریز سپس به هفته تامین اجتماعی اشاره کرد و گفت: باید دولت رسیدگی به اوضاع بازنشستگان را در اولویت برنامه های خود قرار دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.