پنجشنبه، ۱۸ اردیبهشت ۹۳ - ۰۸:۱۴

به گزارش خبرنگار مهر، بازدید اعضای تیم ملی شمشیربازی از موزه عبرت در راستای برنامه‌های فرهنگی که توجه به آن در فدر اسیون…

به گزارش خبرنگار مهر، بازدید اعضای تیم ملی شمشیربازی از موزه عبرت در راستای برنامه‌های فرهنگی که توجه به آن در فدر اسیون شمشیربازی همواره مورد تاکید است، انجام شده است.

ملی‌پوشان شمشیربازی که برای حضور در بازی‌های آسیایی اینچئون کره‌جنوبی هم آماده می‌شوند، همراه با اعضای کادر فنی و مسئولان فدراسیون با حضور در موزه عبرت از بخش‌های مختلف این موزه بازدید کردند و در جریان تاریخچه و چگونگی ساخت آن قرار گرفتند.

به گزارش مهر، موزه عبرت با استفاده از تمام اسناد و مدارک مكتوب و شفاهی موجود و با بهره‌مندی از وجود مجرب‌ترين هنرمندان متعهد ايرانی سعی در به تصوير كشيدن حركات و جنايات رژيم پهلوی و معرفی آن به نسل جوان و فراهم آوردن زمينه‌های پژوهشی بری محقيقان و انديشمندان داخلی و خارجی نموده است.

پس از تغيير مخوف‌ترين شكنجه‌گاه تاريخ ايران به موزه عبرت، كار بازسازی و آسيب‌شناسی اين مكان با نظر مثبت سازمان ميراث فرهنگی كشور، با حضور رييس یو معاونان ارشد اين سازمان و با اخذ نظريات دقيق كارشناسی آغاز شد و سرانجام 8 بهمن‌ماه سال 1382 توسط رياست جمهور وقت به طور رسمی افتتاح شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.