دوشنبه، ۰۵ آبان ۹۳ - ۰۳:۳۱

فرمانده انتظامی استان البرز گفت: عزاداری در دهه‌ی اول محرم باید به شیوه سنتی و متناسب با سیره ائمه( ع) برگزار شود. «بخش‌علی…

فرمانده انتظامی استان البرز گفت: عزاداری در دهه‌ی اول محرم باید به شیوه سنتی و متناسب با سیره ائمه( ع) برگزار شود.

«بخش‌علی کامرانی‌صالح» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی البرز، اظهار کرد: مهم‌ترین مأموریت نیروهای پلیس در زمان برگزاری مراسم عزاداری سید الشهدا(ع) حفظ نظم و امنیت دسته‌های عزاداری و تأمین آرامش خاطر عزاداران است.

وی خاطرنشان کرد: بدون شک پلیس با افرادی که با اقدامات نامناسب خود قصد به انحراف کشیدن مراسم عزاداری امام حسین(ع) و یاران باوفایشان را داشته باشند، برخورد قانونی می‌کند.

فرمانده انتظامی استان البرز افزود: بر این اساس در صورت مشاهده حمل تصاویر منصوب به پیامبر(ص) و ائمه معصومین(ع) با عاملان برخورد و تصاویر جمع‌آوری می‌شود.

کامرانی‌صالح خاطرنشان کرد: علاوه‌بر این هیچ یک از دسته‌ها و هیئت‌های عزاداری نباید از ابراز و آلات موسیقی در دسته‌های عزاداری استفاده کنند و باید مراسم را به صورت سنتی و برپایه سیره ائمه( ع) برپا کنند.

وی ادامه داد: علاوه‌بر این با افرادی که در دسته‌های عزاداری با قمه‌زنی اقدام به ایجاد رعب در مردم می‌کنند، برخورد می‌شود.

فرمانده انتظامی استان البرز یادآورشد: از آنجایی که مراسم عزاداری برای سید الشهدا(ع) هر سال به‌صورت خود جوش و توسط اقشار مختلف مردم برگزار می‌شودف خود شهروندان بیشترین نقش را در برپایی هرچه باشکوه‌تر این اعمال معنوی ایفا می‌کنند.

کامرانی‌صالح خاطرنشان کرد: انتظامی امسال نیز همانند سال‌های گذشته در کنار مردم و در میان دسته‌های عزاداران حضور دارد و برای تأمین امنیت مردم تلاش می‌کند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *