چهارشنبه، ۱۳ فروردین ۹۳ - ۰۲:۱۷

به گزارش میهن پست – فرمانده پلیس راه کشور با اعلام آخرین وضعیت ترافیکی جاده های کشور گفت: تردد موتورسیکلت همزمان با روز…

به گزارش میهن پست – فرمانده پلیس راه کشور با اعلام آخرین وضعیت ترافیکی جاده های کشور گفت: تردد موتورسیکلت همزمان با روز طبیعت در تمام جاده های کشور ممنوع است.

سردار محمدرضا مهماندار در گفتگو با مهر در تشریح آخرین وضعیت جاده های کشور اظهار داشت: ترافیک جاده هراز از شب گذشته به علت بارش برف سنگین بود و ده ای زیادی از مسافران به ویژه تهرانی ها قصد بازگشت داشتند. در حال حاضر ترافیک این جاده نیمه سنگین است ضمن اینکه جاده چالوس نیز دارای بار ترافیکی نیمه سنگین اما روان است.

و یاداه داد: بارش برف در بیشتر محورهای استان خراسان شمالی ادامه داشته و تردد در جاده اسالم به خلخال و ماسوله نیز تنها با زنجیر چرخ امکان پذیر است.

به گفته فرمانده پلیس راه ترافیک در جاده فیروزکوه محدوده شیرگاه، جاده اصفهان- تهران، اصفهان- شیراز، بندرعباس- سیرجان و انار به سیرجان در استان کرمان نیمه سنگین است.

وی گفت: بهتر است مسافران با توجه به پیش بینی های هواشناسی طی امروز و فردا که هوا مناسب تر است به شهرهای خود باز گردند و سفر را به روزهای پایانی موکول نکنند. ضمن اینکه به علت بارش برف و باران در روزهای پایانی هفته جاده ها لغزنده می شوند و خطر متوجه رانندگان است.

مهماندار از رانندگان خواست برای تردد در جاده های کوهستانی لباس گرم، خوراکی و زنجیر چرخ به همراه داشته باشند و در جاده های دو طرفه نیز از گرفتن سبقت خودداری کنند. ضمن اینکه با توجه به لغزنده بودن جاده ها با سرعت مطمئنه رانندگی کنند.

وی از ممنوعیت تردد موتورسیکلت همزمان را روز طبیعت در جاده ها خبر داد و افزود: تردد از کرج به کندوان از ساعت 17 تا 24 امروز ممنوع است اما جاده یک طرفه نیست ضمن اینکه برای تخلیه بار ترافیکی تردد از میدان امیرکبیر تا مرزن آباد از ساعت 12 ظهر تا 24 ممنوع بوده و جاده از ساعت 15 از مرزن آباد به سمت کرج یک طرفه می شود. همچنین در محور هراز نیز تردد خودروها از ساعت 13 روزهای پنجشنبه و جمعه از رودهن به سمت آب اسک ممنوع است. همچنین از ساعت 15 جاده از آب اسک به سمت رودهن یک طرفه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *