پنجشنبه، ۲۲ خرداد ۹۳ - ۱۱:۵۰

به گزارش خبرنگار مهر، ارژنگ عزیزی بعد از ظهر پنجشنبه در جلسه شورای اسلامی استان اردبیل اضافه کرد: یکی از مشکلات اصلی سرمایه…

به گزارش خبرنگار مهر، ارژنگ عزیزی بعد از ظهر پنجشنبه در جلسه شورای اسلامی استان اردبیل اضافه کرد: یکی از مشکلات اصلی سرمایه گذاری و تولید در کشور تامین منابع مالی است، اما بی شک تنها با اتکا به منابع محدود بانکی نمی توان مشکل سرمایه گذاری و اشتغال را در برطرف کرد.

وی با اشاره به راهکارهای حل این مشکل تاکید کرد که با آماده سازی طرح ها و پروژه های اولویت دار و دارای توجیه فنی و اقتصادی و تضمین سود معقول می توان سرمایه های کوچک مردمی را ساماندهی و به کمک فعالیت های مولد آورد.

مسئول پیگیری طرح های ویژه سرمایه گذاری استان با تاکید بر اینکه در این راستا شوراهای اسلامی می توانند نقش برجسته ای داشته باشند، ادامه داد: شوراهای شهر و روستا در قانون اساسی ارکان تصمیم گیری و اداره امور کشور محسوب شده و نقش آن ها در افزایش مشارکت های مردمی برجسته است.

وی یکی دیگر از راه های تامین منابع برای سرمایه گذاری و اشتغال در مناطق مختلف استان را شناسایی مهاجران توانمند و کارآفرین در کشور و تشویق و ترغیب و دعوت از آن ها برای سرمایه گذاری در استان اعلام کرد ئ متذکر شد: بعضی از شهرستان ها در این خصوص اقدامات موفقی داشته اند.

عزیزی اولویت های کاری استان در حوزه سرمایه گذاری و اشتغال را کمک به احیای ظرفیت های خالی واحدهای تولیدی موجود با آسیب شناسی واحدهای مشکل دار، احصای ظرفیت های بالقوه استان در بخش های مختلف اقتصادی برای سرمایه گذاری، استفاده از ظرفیت شرکت های دولتی و شبه دولتی برای اجرای طرح های دارای توجیه اقتصادی و دعوت از سرمایه گذاران توانمند بخش خصوصی عنوان کرد.

وی در عین حال و در همین راستا طرح توسعه بخش بخار نیروگاه گازی اردبیل، منطقه ویژه اقتصادی نمین، مجتمع فولاد مشکین شهر، پایانه صادراتی شمال غرب میوه کشور، کاغذ سازی پارس آباد، نورد گرمی، دانه بندی پرلیت و تعدادی از طرح های گردشگری را از جمله طرح های مهم در دست اقدام و پیگیری در سطح استان اعلام کرد.


 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.