جمعه، ۲۵ مهر ۹۳ - ۰۱:۱۸

به گزارش خبرنگار مهر، علی مرادخانی ظهر جمعه در مراسم اختتامیه جشنواره تئاتر منطقه دو کشور در مشهد ضمن تقدیر و تشکر از…

به گزارش خبرنگار مهر، علی مرادخانی ظهر جمعه در مراسم اختتامیه جشنواره تئاتر منطقه دو کشور در مشهد ضمن تقدیر و تشکر از مساعدت مسئولان خراسان رضوی در برگزاری این جشنواره ابراز کرد: سال گذشته شاهد تلاش مسئولان استان در جشنواره تئاتر فجر بودیم.

وی اظهار کرد: در جشنواره تئاتر استانی که برگزار شد بسیاری از دوستان به این نتیجه رسیدند که این هنر قبل از برگزاری جشنواره تئاتر فجر نیازمند نگاه ویژه ای است تا به پختگی در فرهنگ و اندیشه برسد و این کار ادامه یافت تا تئاتر فجر به یک پختگی رسید.

معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یکی از چالش های پیش روی هنر تئاتر را مطالبات زیاد در این حوزه دانست و افزود: با وجود مطابلت بسیار در این حوزه منابع مالی ما در این زمینه کم بوده و پاسخگوی نیازها نیست.

مرادخانی ادامه داد: امکانات ما در این زمینه آنقدر زیاد نیست و رشد چندانی همراه با بارور شدن تئاتر در کشور نداشته است.

وی اظهار کرد: حوزه معارنت سینمایی صد میلیارد تومان و حوزه معاونت هنری کشور بیست و دو میلیارد تومان در این زمینه بودجه دارد  و ما شاهد پیشرفت  زیادی در بودجه این حوزه نبوده ایم.

معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به رشد خوبی که تئاترهای منطقه ای در سال های اخیر داشته اند، گفت: ما رشد خوبی در این حوزه داشته ایم اما در برگزاری جشنواره های تئاتر مناطق کمی ضعیف عمل کرده ایم.

وی ادامه داد: شاید این ضعف به علت کم رغبتی استان ها  و کم شدن  انگیزه ها ایجاد شده است.

مرادخانی عنوان کرد: برای اینکه مناطق از مزیت میزبانیشان نهایت حسن استفاده را ببرند، باید کاری کنیم که تئاتر منطقه ای به یک جشنواره بزرگتر برسد.

معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: ما باید بتوانیم از تداوم تئاتر منطقه ای حمایت کنیم وگرنه این جشنواره فراموش خواهد شد.

وی افزود: برای جلوگیری از جشنواره زدگی باید از جشنواره هایی که در امتداد هم حرکت می کنند حمایت کنیم و جشنواره ها را به گونه ای به هم پیوند بزنیم که حاصلش در پیشرفت فرهنگ و هنر و تئاتر کشورمان تاثیر گذار باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.