یکشنبه، ۰۴ آبان ۹۳ - ۰۳:۲۲

معاون توانبخشی بهزیستی خراسان رضوی با انتقاد از سرعت کند مناسب‌سازی معابر مشهد برای معلولان گفت: اجرای این طرح نباید تا 10 الی…

معاون توانبخشی بهزیستی خراسان رضوی با انتقاد از سرعت کند مناسب‌سازی معابر مشهد برای معلولان گفت: اجرای این طرح نباید تا 10 الی 15 سال آینده به طول انجامد.

دکتر حمیدرضا پوریوسف در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان، با بیان اینکه تمامی اقدامات مربوط به مناسب‌سازی و بهسازی معابر سطح شهر مشهد مربوط به شهرداری است و دید ما به عملکرد شهرداری هم منفی است و هم مثبت، اظهار کرد: از اینکه شهرداری طرح مناسب‌سازی معابر را آغاز کرده است رضایت داریم اما از اینکه اجرای این طرح با سرعت خیلی کند پیش می‌رود اصلا راضی نیستیم.

وی با بیان اینکه تنها 10 درصد از معابر سطح شهر مشهد مناسب‌سازی شده‌اند، ادامه داد: ورود و توجه بخش معماری و شهرسازی شهرداری مشهد به این موضوع قابل تحسین است اما نه به این صورت که مناسب‌سازی معابر تا 10 الی 15 سال آینده به طول انجامد بلکه شهرداری باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کند که تا سال 96 که مصادف با انتخاب مشهد به عنوان پایتخت معنوی جهان اسلام است مناسب‌سازی تمام معابر مشهد تکمیل شود.

معاون توانبخشی بهزیستی استان با اشاره به اینکه متراژ معابر مشهد در مجموع 10 میلیون مترمربع است، خاطرنشان کرد: شهرداری مشهد تاکنون در طرح بهسازی ویژه نابینایان را مناسب‌سازی کرده است.

پوریوسف با بیان اینکه تمامی معابر جدید‌الحداث، استاندارد کافی را دارند، اضافه کرد: طرح بهسازی معابر مشهد با اولویت معابر پر تردد‌تر اجرا می‌شود.

وی بهسازی معابر شهری را شامل بهسازی خطوط پیاده‌رو، خطوط شیب‌دار طولی و عرضی و ممانعت از وجود مانع بیش از 70 سانتی‌متری دانست.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *