دوشنبه، ۱۷ شهریور ۹۳ - ۱۱:۱۷

یک کارشناس اجتماعی گفت: مناطق حاشیه‌نشین شهر ایلام در معرض جدی آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی هستند. «نسرین شهبازی» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری…

یک کارشناس اجتماعی گفت: مناطق حاشیه‌نشین شهر ایلام در معرض جدی آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی هستند.

«نسرین شهبازی» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه ایلام، اظهار کرد: با توجه به افزایش سکونتگاه‌های غیررسمی و حاشیه‌نشینی در شهر ایلام آسیب‌های اجتماعی نیر در حال افزایش است که باید به آن توجه شود.

وی بر ارتقاء مهارت‌های شهروندی، وضعیت اجتماعی و فرهنگی مردم این مناطق و ارائه آموزش‌های لازم به آنها تاکید کرد و افزود: ساکنان این مناطق با آسیب‌های اجتماعی و مشکلات فرهنگی و اقتصادی مواجه هستند.

شهبازی اعتیاد، نزاع و طلاق را از عمده‌ترین آسیب‌های اجتماعی در سکونتگاه‌های غیررسمی و مناطق حاشیه‌نشین شهر ایلام عنوان کرد.

این کارشناس مسائل اجتماعی با تاکید بر اینکه گسترش حاشیه‌نشینی موجب افزایش آسیب‌های اجتماعی است، تصریح کرد: همه دستگاه‌ها باید در این زمینه به صورت جدی وارد عمل شود تا اهداف و برنامه‌ها تحقق پیدا کند.

وی با بیان اینکه آموزش‌های شهروندی باید در این مناطق ارائه شود، اضافه کرد: علاوه بر این اجرای برنامه‌های فرهنگی در مناطق حاشیه‌نشین قطعا از آسیب‌ها خواهد کاست.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *