یکشنبه، ۲۵ مرداد ۹۴ - ۰۴:۳۱

میهن پست – قبل از مکان های دیدنی و تاریخی کشور نروژ در توصیف این کشور باید گفت که آن کشور در منطقه…

میهن پست – قبل از مکان های دیدنی و تاریخی کشور نروژ در توصیف این کشور باید گفت که آن کشور در منطقه ای کوهستانی و سردسیر در شمال اروپا و غرب شبه‌ جزیره اسکاندیناوی با مساحتی بالغ بر ۳۸۵,۲۵۲ کیلومترمربع و جمعیتی در حدود ۴٫۹ میلیون نفر که حاکی از تراکم بسیار اندک جمعیت در این کشور است معرف مردم دنیا است.حدود ۶۰۰ هزار نفر جمعیت نروژ در پایتخت این کشور در شهر”اسلو” Oslo زندگی می کنند.تقریبا ۷۰ % درصد خاک نروژ به دلیل سرمای شدید و همجواری با قطب شمال غیر قابل سکنی می باشد و هرچه از شمال به طرف جنوب نروژ پیش برویم از برودت هوا کاسته و به تراکم جمعیت افزوده می شود.

لازم است بدانید که بخشهای شمالی نروژ بخاطر نزدیکی به قطب شمال دارای آب و هوای به شدت سرد (نه ماه بارش برف و باران) هستند و جمعیت زیادی در آن مناطق زندگی نمی کنند.عمده تراکم جمعیت نروژ در بخش جنوبی این کشور که آب و هوای به مراتب معتدل تری دارد متمرکز می باشد.

در مورد همسایگان کشور نروژ نیز باید گفت که این کشور با کشورهای سوئد ۱۶۱۹ کیلومتر،با  فنلاند ۷۲۷ کیلومتر و با کشور روسیه  ۱۹۶ کیلومتر مرز مشترک‌ دارد.

بد نیست بدانید که طول‌ کل‌ مرزهای‌ این‌ کشور ۲۵۴۲ کیلومتر می‌ باشد.کشور نروژ بیش‌ از ۱۹,۳۱۲ کیلومتر خط‌ ساحلی‌ اقیانوسی‌ دارد.کشور نروژ از سه‌ طرف‌ به‌ دریا راه‌ دارد و بسیاری‌ از رودهایی‌ که‌ به دریای‌ شمالی‌ و دریای‌ بالتیک‌ می ریزند از این‌ کشور عبور می کنند.

[box type=”success” align=”” class=”” width=””]نروژ دارای جزیره‌های فراوانی است که با جنگل‌های انبوه از درخت پوشیده شده است.در شمال‌ نروژ جزایر متعددی‌ وجود دارد که‌ مهمترین‌ آنها عبارتند از:”لوپهاوت‌”،”رینگ‌واسوی‌” و “سنجا”.در شمال‌ غربی‌ نیز مجمع‌الجزایر “لوفتون‌” (لوفون‌) شامل‌ ۱۲ جزیره‌ بزرگ‌ و ۳۵ جزیره کوچک‌، جزیره‌ “ویکنا”،جزیره‌ “هیترا” و “فوریا” واقع‌ شده‌اند.[/box]

نکته قابل توجه در مورد نروژ این است که هیچ‌ کشوری‌ به‌ اندازه نروژ در سواحل‌ خود بریدگی های‌ کوچک‌ و بزرگ‌ ندارد.این‌ بریدگی ها که‌ متعلق‌ به‌ دوران‌ یخچالی‌ است‌،که به آن “فیوردFjord ” نیز می‌گویند.

نروژ از مهمترین‌ کشورهایی‌ است‌ که‌ سواحل‌ دندانه‌دار دارد.این‌ فرو رفتگی ها و پیشرفت های‌ صخره‌ها در آب‌ دنباله سرزمین‌ اصلی‌ نروژ محسوب‌ می شوند.

نروژ، مانند تصویر روتین از کشورهای مرفه اسکاندیناوی، در ذهن ما وایکینگ‌ها و مردمان خوش‌قامت مو بور را متبادر می‌کند. اما در این پست، تصویر تازه‌ای از برخی خانه‌های روستایی این کشور زیبا را با هم خواهی دید، که گویی درست از وسط کتاب‌های داستان‌های پریان، روی زمین قرار گرفته‌اند.

طبیعت، با این خانه‌ها عجین شده و آن‌ را جزئی جدایی‌ناپذیر از خود نموده‌است. سوای این خانه‌های زیبا، به طبیعت بی‌نظیر نروژ هم دقت کنیم. این‌ها فقط بخاطر یک خاک مرغوب و حاصل‌خیز نیست، بلکه نشانه ی مستقیم احترام ساکنان آن منطفه به طبیعت است.

با هم تصاویری زیبا و خیال انگیزی از کشور نروژ را در میهن پست تماشا می کنیم …

منبع : boredpanda

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.