پنجشنبه، ۲۵ اردیبهشت ۹۳ - ۰۹:۵۸

به گزارش خبرنگار مهر، به مناسبت وفات حضرت زینب(س) و نیز چهلم درگذشت همسر آیت الله تاکندی استاد حوزه و نماینده سابق مجلس…

به گزارش خبرنگار مهر، به مناسبت وفات حضرت زینب(س) و نیز چهلم درگذشت همسر آیت الله تاکندی استاد حوزه و نماینده سابق مجلس خبرگان رهبری چهارشنبه شب مراسمی با حضور مجید انصاری معاون پارلمانی رئیس جمهور، حجت الاسلام موسی خوئینی ها دبیر مجمع روحانیون مبارز، آیت الله باریک بین نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین، حجت الاسلام قدرت علیخانی مشاور پارلمانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام،مرتضی روزبه استاندار و معاونان سیاسی امنیتی، عمرانی و برنامه ریزی استانداری، مدیران دستگاههای اجرایی، ائمه جمعه، داود محمدی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مردم در حسینیه امامزاده حسین(ع) قزوین برگزار شد.  

حجت الاسلام مجید انصاری در جمع مردم قزوین گفت: در جامعه ای که منتسب به حضرت علی(ع) است زیبنده نیست با گذشت 35 سال روستاهای محروم، بیکاری در مناطقی مانند سیستان و بلوچستان وجود داشته باشد و اگر ویرانه داریم وظیفه همه ماست تا برای آبادانی آنها اقدام کنند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور تصریح کرد: آیا درجامعه اسلامی بنیانهای اخلاقی آباد است، روابط جریانات سیاسی حاکم مطبوعات و رسانه ها، سیاست ما آباد است و آنگونه که امام عصر و مولای متقیان می خواهند شکل گرفته یا هنوز با جامعه ایده آل فاصله داریم و باید تلاش کنیم.

ناتوانی در مدیریت زبان مخالفان را برنده می کند

انصاری بیان کرد: در کشوری که به اهل بیت(ع) تعلق دارد هیچ تبلیغی برای ولایت رساتر از آباد کردن کشور نیست و اگر ولایت را با جان ودل قبول کردیم و در صنعت، کشاورزی، مدیریت ناتوان بودیم به وظیفه خود عمل نکرده ایم و زبان مخالفان را هم گویا و برنده کرده ایم.

وی افزود: امروز با حماسه سیاسی که شما مردم رقم زدید و با انتخاب یک روحانی از شاگردان مکتب امام موجی از امید در کشور ایجاد شده و با اولویت هایی که دولت برای ایجاد آرامش عمومی و سیاسی و پرهیز از حاشیه سازی و استفاده از ظرفیت های کشور برای توسعه متوازن مشخص کرده وظیفه تک تک ما سنگین است و باید کمک دولت باشیم.

این مسئول یادآورشد: با توجه به محدودیت های مالی شدید دولت که سال قبل هم با کسری 70 هزار میلیارد تومانی مواجه شدیم اصلاحیه بودجه ارائه شد که در کنار 148 هزار میلیارد تومان درآمد 30 هزارمیلیارد تومان بیشتر از پیش بینی محقق شد.

کم بودن بودن بودجه عمرانی فاجعه ملی است

انصاری گفت: هر چند بودجه عمرانی از 13 هزار میلیارد تومان به 23 هزار میلیارد تومان افزایش یافت اما این سهم از مجموع 148 هزار میلیارد تومان بسیار ناچیز و فاجعه ملی است که آنچه درآمد داریم برای پرداخت حقوق و یارانه هزینه می شود.   

وی اضافه کرد: در سفرهای استانی رئیس جمهور به ایلام، سیستان و بلوچستان و هرمزگان بیشترین دغدغه و حرف مردم تورم و بیکاری و رکود در کشور بود که باید گفت زیبنده نیست که با حجم بالای سرمایه گذاریهای انجام شده در واحدهای صنعتی، کارخانه های ما با 30 درصد ظرفیت کارکنند و منابع کشور به صورت کمک های امدادی به جامعه داده شود.

انصاری یادآورشد: در سه سال گذشته 130 هزار میلیارد تومان یارانه به مردم داده شده و فقط 35 هزار میلیارد تومان برای امور عمرانی اختصاص یافته که به تعطیلی کارهای بزرگ و کوچک و عمران و آّبادانی منجر شد لذا دولت ساماندهی امور را در دستور کار خود قرار داده است که در اولین گام با اجرای بسته سلامت گام مهمی برای ر فع نگرانی مردم در تامین هزینه های درمانی برداشته شده است.

وی گفت: ثبت نام بیش از سه میلیون نفر در طرح بیمه از کارهای موفقی است که آینده خوبی را ترسیم می کند و در زمینه فرهنگی نیز حضور هفتگی رئیس جمهور در منزل شهدا و عیادت از جانبازان و ایثارگران و سالمندان ترویج فرهنگ شهادت و ایثارگری است.

از تیم مذاکره کننده مانند تیم ملی حمایت کنید

مجید انصاری اظهارداشت: متاسفانه برخی از بی انصاف ها این خوبیها را نمی بینند و غیرمنصفانه چیزهایی را نسبت می دهند و به جای تشکر از دولت به مراسمی که توسط همسر رئیس جمهور برگزار شده و از بانوان برجسته تجلیل شده به دروغ گفته اند که به میهمانان نفری پنج سکه داده اند و حجاب رعایت نشده است.

وی افزود: چرا تهمت می زنید و کجا را نشانه گرفته اید؟ دولت را می زنید یا نظام را نشانه گرفته اید؟ شما نظام و رهبری را نشانه گرفته اید.

انصاری اظهارداشت: امروز که با اعمال تحریم های ناجوانمردانه سالهاست متجاوزان به حقوق ملت فشار زیادی به مردم آورده اند اگر دولت اولویت خود را دیپلماسی تدبیر قرار داده و قویترین سرداران خود را به میدان مذاکره فرستاده تا دارایی مردم بازگردد آیا رواست که انواع تهمت ها زده شود.

معاون پارلمانی رئیس جمهور بیان کرد: مردم حق دارند که وضعیت بهداشتی مناسب، پزشک خوب، هواپیمای بی خطر داشته باشند و آزادانه به خارج سفر کنند اما در این شرایط عده ای با تهمت و افترا وارد شده اند این عزیزان کافی است اظهارات رژیم اسرائیل را بشنوند که دلواپسی شارون در چه حدی است.

وی افزود: مثلث شوم اسرائیل، مرتجعان منطقه و پادوهای منافقین امروز شکل گرفته تا اذهان ملتها را علیه ایران بشورانند و امروز با دیپلماسی دولت عزا گرفته اند که راه توسعه ملت ایران در حال هموار شدن است.
              
انصاری گفت: مبادا ناخواسته چیزی بگوئیم که دشمن خوشحال شود، در هیچ کجای دنیا مرسوم نیست که وقتی سرداران کشوردر تیم مذاکره کننده در حال مبارزه هستند در پشت سر آنها صفحه بگذاریم.

وی افزود: آیا تیم مذاکره کننده به اندازه تیم ملی هم نیست که مورد حمایت قرار گیرد، برخی نگران چه چیزی هستند هرچه به امضاء برسد تائید رهبری را دارد.

انصاری گفت: پشت پرده هایی هست که با شفاف شدن مسائل برخی منافع خودشان را در خطر می بینند و اگر تحریم ها برداشته شود خیلی از اتفاق ها دیگر رخ نمی دهد لذا برخی نگرانند.     

در این مراسم جمعی از اصلاح طلبان و نمایندگان و مدیران سابق استان نیز حضور داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.