چهارشنبه، ۱۱ تیر ۹۳ - ۰۳:۲۱

به گزارش حوزه سیاست خارجی باشگاه خبرنگاران به نقل از انجمن دفاع از قربانیان تروریسم؛ چهار تن از نمایندگان عضو کمیسیون امور خارجه…

به گزارش حوزه سیاست خارجی باشگاه خبرنگاران به نقل از انجمن دفاع از قربانیان تروریسم؛ چهار تن از نمایندگان عضو کمیسیون امور خارجه مجلس ملی فرانسه از پارلمانترها و مقامات این کشور خواستند که از گروهک تروریستی منافقین دوری کنند.

 در جلسه کمیسیون امور خارجه مجلس ملی فرانسه، “فیلیپ کوشه” از اعضاء کمیسیون امور خارجه عنوان کرد:” از تمامی همکاران از صمیم قلب تقاضا کنم که در پاسخ‌هایشان به اصرار و دعوت مکرر گروهک مجاهدین خلق(منافق) نهایت احتیاط را به خرج دهید.

اعضای پارلمان فرانسه می‌دانم که این‌ها امکانات و ارتباط قوی و بسیار زیادی در فرانسه دارند ولی این نکات به هیچ‌وجه نماد جایگاه آنها در ایران نیست.”

در همین حال “ژاک میارد” عضو دیگر کمیسیون امور خارجه ضمن تایید سخنان “فیلیپ کوشه” ، افزود:” ما باید مراقب باشیم. مجاهدین خلق(منافقین) خشن بوده و از همین رو کاملا در ایران بی اعتبار هستند.”

خانم “الیزابت گیگو ” رئیس کمیسیون امور خارجه مجلس ملی فرانسه نیز به شدت توصیه کرد  تا از این گروهک دوری شود.

در همین حال “الن مارسود” از دیگر اعضای کمیسیون هم موافقت خود را با ضرورت دوری جستن از منافقین عنوان کرد.

وی در جریان گفتگو با دیگر اعضاء کمیسیون گفت: من هم با این صحبت‌ها کاملا هم نظر هستم، فرقه تروریستی مجاهدین خلق(منافقین) به دلیل  ساختار فرقه‌ای، سابقه و  ماهیت تروریستی‌اش مورد انتقاد سازمان‌های بین‌المللی حقوق بشری است.

چند روز گذشته نیز سخنگوی وزارت خارجه فرانسه با انتشار بیانیه‌ای شدیدالحن از گروهک تروریستی منافقین به‌عنوان یک فرقه خشن، غیر دموکراتیک و خشن یاد کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.