پنجشنبه، ۲۲ خرداد ۹۳ - ۰۷:۲۸

حجت الاسلام والمسلمین خدامراد سلیمیان در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن تبریک فرارسیدن سالروز میلاد حضرت مهدی(عج) اظهار داشت: ایمان و عمل صالح…

حجت الاسلام والمسلمین خدامراد سلیمیان در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن تبریک فرارسیدن سالروز میلاد حضرت مهدی(عج) اظهار داشت: ایمان و عمل صالح دو شاخصه مهم برای فرد و جامعه زمینه ساز ظهور است که در ذیل هر کدام از آنها دریایی از معارف نهفته است.

وی ادامه داد: در روایات آمده است انسانی که می‌خواهد ببیند منتظر واقعی ظهور امام(عج) است در خود ببیند که تا چه حد ایمان و عمل صالح دارد؛ ایمان به قرآن، پیامبر و معاد و پایبندی به اخلاق و رفتار که مهمترین شاخصه‌ها برای این دو امر مهم است.

این محقق حوزه اضافه کرد: امروز با وجود انقلاب اسلامی و مجاهدت علما و تلاش‌های فرهنگی متأسفانه در این دو عنصر دارای فراز و فرودهایی هستیم و برخی افراد نسبت به شعایر دینی بی اهتمام هستند که با ویژگی‌های زمینه سازی سازگاری ندارد.

برخی نسبت به مسایل دینی کم توجه هستند

وی تصریح کرد: برخی افراد از کشورهای دیگر جذب تشیع می‌شوند و زیبایی‌های آن را به زرق و برق دنیا ترجیح می‌دهند اما در کشور ما برخی نسبت به مسایل دینی کم توجه اند.

حجت الاسلام سلیمیان افزود: دشمنان نیز بیکار ننشسته و دائما با رسانه های مختلف و به خصوص ماهواره ها به تخریب عقاید و دین مردم می پردازند و برخی افراد خالی الذهن نیز این مسایل را باور می کنند.

رئیس پژوهشکده مهدویت دفتر تبلیغات اسلامی تأکید کرد: مقام معظم رهبری امسال را سال فرهنگ و اقتصاد با مدیریت جهادی نامیدند بنابراین شایسته است تا متولیان فرهنگی این مقوله را جدی‌تر بگیرند و عناصر فرهنگ دینی مورد اهتمام بیشتر باشد تا زمینه سازی برای ظهور در جامعه ایران فراهم تر شود.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.