شنبه، ۱۰ خرداد ۹۳ - ۰۵:۵۷

بیماران مبتلا به روماتیسم با داروها و درمان های مختلف بدنبال درمان مشکل خود هستند غافل از اینکه محل زندگیشان تاثیر گذارترین مورد…

20130806134914 2333 منشا اصلی روماتیسم و پادرد مشخص شد!

بیماران مبتلا به روماتیسم با داروها و درمان های مختلف بدنبال درمان مشکل خود هستند غافل از اینکه محل زندگیشان تاثیر گذارترین مورد بر تشدید بیماریشان است درواقع منشا این بیماری چیز دیگریست!

در ساخت مسکن از گچ بیشتر استفاده می‌شود و گچ دارای مزاج سرد و تر است که رطوبت و سردی هوا را جذب خود می‌کند، بنابراین موجب بروز بیماری‌های سرد مانند رماتیسم و پا درد می‌شود.

یک کارشناس طب سنتی گفت: در ساخت مسکن از گچ بیشتر استفاده می‌شود و گچ دارای مزاج سرد و تر است که رطوبت و سردی هوا را جذب خود می‌کند، بنابراین موجب بروز بیماری‌های سرد مانند رماتیسم و پا درد می‌شود.

سید جواد علوی درباره مزاج گیاهان، حیوانات و مصالح اظهار داشت: در گیاهان وجود عناصر ۴گانه به وضوح دیده می‌شود که تظاهرات بالینی آن را هنگام مصرف کردن آن می‌توان دریافت کرد.
به گفته وی گیاهانی که هنگام مصرف آن موجب گرمی در بدن می‌شود، گیاهان گرم و تر و گیاهانی که با خوردن و حتی لمس کردن آن دچار خارش و تشنگی و گرمی شدید شده و مصرف بیش از آن موجب لاغری و خشکی می‌شود، گیاهان گرم و خشک هستند.

این کارشناس طب سنتی عنوان کرد: گیاهانی که موجب دفع حرارت شده و تشنگی را فروکش می‌کند و مصرف بیش از حد آن موجب کاهش انرژی می‌شود گیاهان سرد و تر است همچنین، گیاهانی که با مصرف بیش از حد آن موجب خشکی و لاغری بدن می‌شود، گیاهان سرد و خشک است.
علوی بیان داشت: در مجموع می‌توان این طور نتیجه گرفت که عناصر گرم و خشک را صفرا زا، عناصر گرم و تر را مولد خون، عناصر سرد و تر بلغم زا و مواد سرد و خشک را سودا زا نامگذاری کنیم.
وی ادامه داد: علاوه بر گیاهان حیوانات نیز دارای مزاج مختلف هستند به عنوان مثال زنبور از جنس صفراست و عنصر آتش در آن بیشتر است و مورچه از جنس سودا و از عنصر خاک است؛ شیر گرم و تر و عنصر هوا در آن غلبه دارد، گرگ از عنصر صفرا، سگ از عنصر سودا است.
علوی گفت: مواد و مصالح معدنی نیز دارای مزاج گوناگون است به عنوان مثال گچ دارای مزاج سرد و تر است و جاذب رطوبت است و برای کسانی که در مناطق مرطوب و سرد زندگی می‌کنند نباید برای پوشش جدار داخلی منازل از گچ استفاده نکند.

علوی خاطرنشان کرد: گچ موجب جذب رطوبت بیشتر فضا می‌شود و ساکنان این منازل بیشتر به بیماری‌های سرد یعنی رماتیسم و پا درد می‌شوند، بنابراین چوب که عنصر گرم و خشک است را باید بیشتر در ساخت منزل استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *