سه شنبه، ۱۷ تیر ۹۳ - ۰۷:۳۴

معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در باره این…

معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در باره این منشور گفت: این منشور پس از تدوین، به ادارات و دستگاه های اجرایی مرتبط با امور جوانان و اوقات فراغت ابلاغ شد.

ˈمحمدمسعود کریمیˈ افزود: در این منشور بر استفاده از تمام ظرفیت ها و تسهیلات موجود در دستگاهها و شناسایی و هدایت اعتبارات موجود دستگاهها و استفاده از آنها تاکید شده است.

وی با بیان اینکه بکارگیری مدیریت راهبردی و تحول گرا در برنامه ریزی های اوقات فراغت یکی از بندهای این منشور است، اضافه کرد: در برنامه ریزی و اجرای برنامه های اوقات فراغت بایستی به منظور جذب سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی و واگذاری فعالیت ها به بخش خصوصی، سیاست های تشویقی و حمایتی مد نظر قرار گیرد.

وی گفت: در برنامه های اوقات فراغت، ترویج فرهنگ ایثار و حفظ ارزش های انقلاب اسلامی و ارتقای سطح دانش تخصصی و علمی متولیان گنجانده شده است.

معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان اظهار کرد: دستگاه های اجرایی مرتبط، زمینه های سازندگی و محرومیت زدایی را در برنامه ریزی های خود در زمینه اوقات فراغت لحاظ کنند و بر رفع نیازهای جوانان در مناطق محروم و روستاها توجه ویژه داشته باشند.

وی عدم اجرای برنامه های تکراری، مقطعی و ناهماهنگ، افزایش شادابی و ارتقای سلامت روحی و روانی و برگزاری برنامه ها در خارج از سیستم کلاسیک آموزشی را از دیگر بندهای این منشور عنوان کرد.

کریمی با بیان اینکه جوانان باید به صورت فعال در برنامه های اوقات فراغت مشارکت داشته باشند، تاکید کرد: دستگاه های اجرایی، برنامه های خود را در راستای گذران اوقات فراغت در بستر خانواده تدوین کنند.

وی گفت: بر اساس این منشور، امکان بروز خلاقیت و نو آوری در برنامه های اوقات فراغت و اهتمام جهت حل مشکلات دختران جوان در استفاده از اماکن تفریحی به صورت خاص باید مورد توجه مسوولان مربوط قرار گیرد.

معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان افزود: در زمینه غنی سازی اوقات فراغت جوانان، صدا و سیما و رسانه های جمعی برنامه های متنوع فرهنگی و هنری تهیه و پخش کنند.

وی همچنین بر گسترش تجهیزات و فضاهای فراغتی توسط شهرداری ها، ترویج فرهنگ کتابخوانی، حمایت از تحقیق و پژوهش در حوزه اوقات فراغت تاکید کرد و افزود: براساس این منشور، جشنواره های فرهنگی هنری ویژه جوانان برگزار شده و از جوانان برگزیده تجلیل می شود.

کریمی تصریح کرد: اجرای بخشی از فعالیتهای فراغتی به بخش غیر دولتی و نهادهای مردمی واگذار می شود و فعالیت های آنها از سوی کمیته اوقات فراغت ستاد ساماندهی امور جوانان استان اصفهان بازرسی، ارزیابی و نظارت موثر خواهد شد.

وی گفت: در تدوین این منشور بر جهت گیری برنامه های فراغتی برای نشاط بخشی در راستای حفظ روحیه پر شور دوران جوانی و نیز رفع نیازهای جوانان در حوزه های شهری و روستایی تاکید شده است.

ت / 7131/ 607

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.