شنبه، ۲۵ مرداد ۹۳ - ۰۳:۴۶

نماینده‌ی مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی گفت: منطقه‌ی قره‌باغ هیچ حق آبه‌ای از سلماس ندارد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی…

نماینده‌ی مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی گفت: منطقه‌ی قره‌باغ هیچ حق آبه‌ای از سلماس ندارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی آذربایجان‌غربی، «علی‌اکبر آقایی» نماینده‌ی مردم سلماس در مجلس و رئیس مجمع نمایندگان شمال غرب کشور در آئین کلنگ‌زنی پروژه‌ی تأسیسات تصفیه‌خانه آب سلماس با حضور وزیر نیرو، مسئولان استانی و شهرستانی گفت: هم‌اکنون مشکل تأمین آب کشاورزی و شرب در مناطق حساس شهرستان وجود دارد و مردم از این موضوع گله دارند که چرا وقتی ما نیازمند آب هستیم، آب شهرستان به منطقه‌ی قره‌باغ منتقل می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: درست است که مقدار آب انتقالی به قره‌باغ مقدار نسبتاً اندکی است اما نباید تا زمانی که مردم از کمبود آب رنج می‌برند آبی منتقل کنیم.

نماینده‌ی مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: منطقه‌ی قره‌باغ هیچ حق آبه‌ای در سلماس ندارد و هر چه شده مربوط به دوران وزارت آقای فتاح است ومنبع و محل اعتبارات هزینه شده در آن نیز نامعلوم است که انتظار و خواهش ما از وزیر این است که نسبت به این مسأله عنایت و توجه‌ی ویژه‌ای داشته باشند.

رئیس مجمع نمایندگان شمال غرب کشور با اشاره به طرح‌های نیمه‌تمام شهرستان گفت: طرح‌هایی از جمله سد زولا، شبکه‌ی آب شرب و کشاورزی و نیروگاه برق از مشکلات این شهرستان‌اند که در صورت تأمین اعتبار و برطرف شدن، می‌توانند بخشی از مشکلات مربوط به کم‌آبی و تأمین برق شهرستان را برطرف کنند.

وی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون سلماس یک نیروگاه برق دارد که در صورت برطرف نکردن مشکل سد دیرعلی، تأسیسات برق و خود شهرستان با خطرات جدی روبه‌رو می‌شوند.

نماینده‌ی مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی با تشکر از حضور وزیر و همکاران وی در سلماس، اظهار امیدواری کرد پس از بازگشت وزیر، پروژه‌های عمرانی سلماس در حوزه‌ی وزارت نیرو مورد عنایت ویژه وزیر باشد و به‌لحاظ تأمین اعتبار از یاد برده نشود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *